To nie jest park miejski - gmina odpowiada

czwartek, 16 sierpień 2018 09:55 Dział: Listy / opinie
Oceń ten artykuł
(1 głos)

Dziś otrzymaliśmy odpowiedź Urzędu Miejskiego w Środzie Śląskiej dotyczącą listu Czytelnika pt.: „Park to jedno wielkie śmietnisko”, opublikowanego na naszym portalu 11 sierpnia.

Oto jej treść:

Zaprezentowane w materiale otrzymanym od Czytelnika zdjęcia nie pochodzą z parków miejskich. Jest to miejsce przy ul. Wilczej - Żwirki i Wigury w Środzie Śląskiej. Teren ten jest na zlecenie Gminy koszony przez Ośrodek Sportu i Rekreacji, sprzątany przez firmę FBSerwis oraz patrolowany przez Straż Miejską.

- Miejsce to jest sprzątane na zlecenie Gminy przez firmę zewnętrzną FBSerwis. Za każde usunięcie tzw. "dzikiego wysypiska" Gmina płaci spore pieniądze. Takie środki mogłyby być wykorzystane na inne bardziej potrzebne cele. Miejsce to upodobała sobie nasza młodzież, która notorycznie spotyka się i zostawia po sobie bałagan. Przykre jest to, że mieszkańcy nie dbają o porządek i nie chodzi tu tylko o ul. Wilczą czy Żwirki i Wigury, wielokrotnie interweniujemy także np. przy akwenie Kajaki. Wszyscy lubimy porządek, ale niestety dbanie o niego nie uznajemy już za swój obowiązek – mówi Joanna Kozak, kierownik Wydział Spraw Komunalnych, Środowiska i Rolnictwa Urzędu Miejskiego w Środzie Śląskiej.

(red/um) fot. Czytelnik

Ostatnio zmieniany czwartek, 16 sierpień 2018 14:00

Komentarze  

Permalink 0 Jan
Skoro gmina jest odpowiedzialna za porządek to niech dba jak należy. Można zainstalować więcej koszy lub częściej je opróżniać! A gmina może złożyć prośbę do policji czy straży miejskiej o częstsze kontrole parku. Wszystko się załatwi jak się chce.
2018-08-23 09:43 Odpowiedz Odpowiedz z cytatem Cytować
Permalink +3 Patologicznamlodziez
Czesc tu "mlodziez z kamyka" widocznie musze sie wypowiedziec na ten temat poniewaz widze ze sa tu spore spory co do naszego burmiszcza. Jesli pojawia sie na kamyku smietniki mlodziez nie bedzie musiala p[oooops] szukac smietnikow i tyle w temacie :) na kamyk nie przychodzi sama patologia to jest poprostu nasze ulubione miejsce do prxebywania poniewaz nie przychodzi tam wiele osob i nie ma takiej kontroli jak wszedzie poprostu nasze wolne miejsce
2018-08-19 13:25 Odpowiedz Odpowiedz z cytatem Cytować
Permalink 0 Romcio
No i trafiłeś w sedno sprawy czyli trochę więcej śmietników i częstsze opróżnianie i będzie czysto. Ale jak sytuacja wygląda tak że firma sprzątająca olewa swoje obowiązki to mamy efekt. Może jakaś reakcja gminy?
2018-08-27 13:14 Odpowiedz Odpowiedz z cytatem Cytować
Permalink 0 Yr
Podobna sprawa ma się z parkiem przy Alei Basztowej. To też dosyć popularne miejsce schadzek .. A wzdłuż całej alei nie ma ani jednego śmietniska.. Warto dodać kilka śmietników ?
Druga sprawa z tym związana - czy miasto ma podpisaną umowę na sprzątanie okolic fosy miejskiej / murów?
2018-08-28 11:27 Odpowiedz Odpowiedz z cytatem Cytować
Permalink +6 Jarek
Wybory lada moment i wtedy się okaże co dalej z obecnymi władzami. Sprawę parku powinno się załatwić jednym pismem ale widocznie ktoś nie potrafi zobligować do działań. Skoro jest firma która ma się zająć parkiem to co robi i za co bierze pieniądze?
2018-08-17 09:34 Odpowiedz Odpowiedz z cytatem Cytować
Permalink +5 no cóż
Trudno, możesz się denerwować, ale w mieście i na obrzeżach jest brudno. Nie tylko z porządkiem burmistrz sobie nie radzi. Po prostu chłop wziął się za coś, czego nie potrafi. Inkubatora przedsiębiorczości nie buduje. Szkoły, którą też zapowiadał przed wyborami nie zbudował. Nie radzi sobie w urzędzie - ma już trzeciego zastępcę. A ponoć jeden z pracowników wynajął kancelarię prawniczą do kontaktów z nim. A właśnie, może burmistrz odpowie, czy to prawda? Tak lubi czytać fora i po nocach pisać posty.
2018-08-16 22:34 Odpowiedz Odpowiedz z cytatem Cytować
Permalink +2 Megan
Denerwuje mnie już to narzekanie - pan Burmistrz sobie nie radzi i coś w tym stylu. Ludzie syfią, brudzą, wyrzucają co się da, młodzież,nie młodzież bo i dorośli są nie lepsi. Co za kultura??? Ludziska sprzątajcie po sobie i nie róbcie obciachu.
2018-08-16 16:20 Odpowiedz Odpowiedz z cytatem Cytować
Permalink -2 TAK ALE
@ OCENA - a co ma burmistrz do tego że ludzie nie potrafią się zachowywac jak należ? zastanów się i nie politykuj, czy inny wychowa niewychowanych?? problemy z pijaństwem były i bedą..........
2018-08-16 14:07 Odpowiedz Odpowiedz z cytatem Cytować
Permalink +1 ocena
Pan burmistrz sobie nie radzi. Niech zrezygnuje jeszcze przed wyborami, bo jeszcze 2 miesiące zostały. Może komisarz lepiej by tę gminę doprowadził do następnej kadencji. Każda sekunda się liczy.
2018-08-16 13:03 Odpowiedz Odpowiedz z cytatem Cytować
Permalink +13 Arek
A czy Urząd Miejski nie może przycisnąć kogoś żeby zadbano o czystość tego miejsca? Czemu zawsze się kończą takie tematy spychologią i przerzucaniem odpowiedzialności na innych? Nie ma jakiś środków nacisku na firmę która ma obsługiwać teren?
2018-08-16 11:21 Odpowiedz Odpowiedz z cytatem Cytować
Permalink +5 zielone
"...zdjęcia nie pochodzą z parków miejskich."

"Teren ten jest na zlecenie Gminy koszony przez Ośrodek Sportu i Rekreacji, sprzątany przez firmę FBSerwis oraz patrolowany przez Straż Miejską."

Może to nie park miejski ale tereny należące do gminy (?). Bardzo duże zaangażowanie widzę ale to nie rozwiąże problemu. Kubły to rozwiązanie, teten i tak sprząta FBSerwis a jak będą opróżniać regularnie to i dzikie wysypiska może znikną a gmina "zaoszczędzi" bi ktoś pomyślał.
2018-08-16 13:51 Odpowiedz Odpowiedz z cytatem Cytować
Permalink +8 waldek
ale do kogo należy ten teren? Jeśli do gminy, to nie ma co gdybać, tylko trzeba podjąć działania, żeby był to zadbany, prawdziwy park.
2018-08-16 11:03 Odpowiedz Odpowiedz z cytatem Cytować
Permalink +11 bratanek
Cytuję Ewa:
Może trzeba postawić kubły na śmieci i po prostu je odbierać a nie zasłaniać się kosztem usunięcia "wysypiska" ?! Tak samo jest w parku, kubły były przy każdej ławce a teraz ?! Wszędzie bałagan!


EWA można dodać ławkę i dwa kubły na śmieci a nawet należy bo:

"Miejsce to upodobała sobie nasza młodzież, która notorycznie spotyka się i zostawia po sobie bałagan. Przykre jest to, że mieszkańcy nie dbają o porządek (...)" Joanna Kozak

Ah ta młodzież ;)
2018-08-16 10:42 Odpowiedz Odpowiedz z cytatem Cytować
Permalink +2 bratanek
aaaaaaa może zorganizować im inne ciekawsze miejsce? Jest ktoś w gminie, kto dotrzymuje słowa? Okazja przed wyborami...
2018-08-16 10:56 Odpowiedz Odpowiedz z cytatem Cytować
Permalink +9 Przemek
Owszem, może w mieście brakuje takich atrakcji jak np. kręgle itp. ale nie można powiedzieć, że nie ma nic ciekawszego od "Kamińskiego", o którym właśnie mowa. Basen, siłownie, kino, stadion, ścieżki rowerowe, a do posiedzenia - rynek, parki, kajaki... Jak dla mnie, to na Kamińskim przebywa patologia, normalna młodzież spędza czas w rozsądniejszych miejscach. Bo na kamyk z tego co kojarzę łażą dzieciaki palić szlugi, pić browary i robić jeszcze ciekawsze rzeczy. Bo każdy wie, że tam szanowna sredzka policja się nie pokazuje. :roll: bo się zwyczajnie boi. 8)
2018-08-16 17:03 Odpowiedz Odpowiedz z cytatem Cytować
Permalink -3 bratanek
Napisz projekt "kręgielnia jak dawniej", może wygra i zostanie zapomniany...
2018-08-16 20:07 Odpowiedz Odpowiedz z cytatem Cytować
Permalink +7 Tomek
To wszystko wina młodzieży i sprawa załatwiona. Już został znaleziony winowajca. A następna inwestycja w mieście to renowacja ławek przy rolandzie żeby zmniejszyć ilość młodzieży w parku. Szkoda, że gmina nie przejmie się organizacja ciekawych rozrywek dla młodzieży tylko organizuje festiwal muzyki ludowej dla niskiej frekwencji.
2018-08-16 10:27 Odpowiedz Odpowiedz z cytatem Cytować
Permalink +7 Ewa
Może trzeba postawić kubły na śmieci i po prostu je odbierać a nie zasłaniać się kosztem usunięcia "wysypiska" ?! Tak samo jest w parku, kubły były przy każdej ławce a teraz ?! Wszędzie bałagan!
2018-08-16 10:09 Odpowiedz Odpowiedz z cytatem Cytować

Dodaj komentarz

Wulgaryzmy - to wyrazy lub wyrażenia, będące dosadnym, ordynarnym określeniem zjawisk, które można nazwać, używając słów neutralnych stylistycznie. Nie są konieczne aby wyrazić swoje uczucia, pragnienia czy poglądy!

Niedopuszczalne jest umieszczanie na łamach forum serwisu postów sprzecznych z prawem polskim i międzynarodowym, związanych z pornografią, używkami, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej itp. oraz treści faszystowskich, wulgarnych, propagujących przemoc, obrażających uczucia religijne, naruszających prawa autorskie lub prawa innych osób itp. Przypadki łamania prawa mogą być zgłaszane właściwym służbom.

Cenimy wolność słowa, ale z poszanowaniem godności. Nie wyśmiewaj i nie obrażaj. Nie prowokuj i nie atakuj nikogo swoimi wypowiedziami. Komentarze naruszające regulamin mogą być usuwane. Traktuj innych tak, jak sam chciałbyś być traktowany.

Przed umieszczeniem wpisu, zapoznaj się z REGULAMINEM oraz Polityką Prywatności. Dziękujemy!


Kod antyspamowy
Odśwież