Tragedia w Wilkszynie. Potrzebna pomoc!

piątek, 30 listopad 2018 10:10 Dział: Miękinia
Oceń ten artykuł
(1 głos)

Przedwczoraj (28 listopada), po godzinie 19:00, średzka straż pożarna otrzymała zgłoszenie o pożarze domu w Wilkszynie, w którym mogą znajdować się osoby.

Na miejsce wysłano 6 zastępów JRG oraz 4 OSP, pogotowie ratunkowe, pogotowie energetyczne oraz policję. Palił się budynek mieszkalny wraz z drewnianą dobudówką.

- W środku pomieszczeń znajdowały się duże ilości łatwopalnego płynu oraz butle z gazem. W pożarze na szczęście nikt nie został poszkodowany, a z płomieni ewakuowano królika. Działania strażaków poległy na oświetleniu, zabezpieczeniu oraz podaniu 4 prądów wody w natarciu na ogień oraz 2 prądów wody w obronie  – informuje dyżurny Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Środzie Śląskiej.

W wyniku pożaru zniszczony został budynek mieszkalny, wraz z dobudówką. Starty oszacowano na około 350 tys. zł.

Przyjaciele zorganizowali zbiórkę, która pomoże rodzinie odbudować spalony dom, datki można przekazywać tutaj : https://zrzutka.pl/zvrwmg

- Od rana wielki sztab sąsiadów, rodziny i przyjaciół sprząta, to co pozostało. Przygnębiający widok. Bogu niech będą dzięki, że nikomu nic się nie stało! Dom wymaga ogromnej pracy i środków, żeby go odbudować – informują organizatorzy zbiórki.

Dla poszkodowanej w pożarze rodziny zorganizowano zbiórkę w świetlicy wiejskiej przy ul. Głównej 17. Potrzebne są rzeczy dla dziewczynki, lat 9, wzrost 146 o szczupłej budowie ciała, rozmiar buta 35-36, bielizna, przybory szkolne, zabawki. Organizatorzy liczą na rzeczy nowe, bądź niezniszczone czy podarte.

Świetlica (biblioteka) czynna jest od poniedziałku do piątku w godzinach 10-19.

(kb) / fot. OSP Miękinia

Komentarze (2)

This comment was minimized by the moderator on the site

Lista potrzebnych rzeczy zamieszczana będzie na bieżąco na stronie facebookowej: Pomoc dla Piotrka i Ilony z Wilkszyna po pożarze

This comment was minimized by the moderator on the site

straszna tragedia współczuje wiem co to znaczy bo sama doświadczyłam pożaru domu ...........

Nie ma tu jeszcze żadnych komentarzy

Skomentuj

  1. Komentujesz jako gość.
0 Znaków
Załączniki (0 / 3)
Udostępnij swoją lokalizację