"Kuchenne Rewolucje" Magdy Gessler po sąsiedzku

"Kuchenne Rewolucje" Magdy Gessler po sąsiedzku

Od niedzieli do czwartku w Kawicach nagrywane były sceny do programu kulinarnego „Kuchenne Rewolucje”, który prowadzi Magda Gessler.

Nowa oferta Al Lago! Atrakcyjna promocja i świąteczna propozycja

Nowa oferta Al Lago! Atrakcyjna promocja i świąteczna propozycja

Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z naszym aktualnym menu, atrakcyjną promocją w godzinach lunchowych oraz świąteczną propozycją wigilijną dla…

Zebrali ponad 3,5 tys. złotych na paczki dla potrzebujących

Zebrali ponad 3,5 tys. złotych na paczki dla potrzebujących

Przez dwa dni 4 i 11 grudnia, na ulicach naszego miasta kwestowali uczniowie Szkoły Podstawowej Nr 3 z Odziałem…

Będą ponowne wybory do Rady Gminy Kostomłoty

Będą ponowne wybory do Rady Gminy Kostomłoty

Zarządzeniem Wojewody Dolnośląskiego, 17 lutego 2019 r. odbędą się ponowne wybory do Rady Gminy Kostomłoty w jednomandatowym okręgu wyborczym nr…

Tragedia w Wilkszynie. Potrzebna pomoc!

piątek, 30 listopad 2018 10:10
Oceń ten artykuł
(1 głos)

Przedwczoraj (28 listopada), po godzinie 19:00, średzka straż pożarna otrzymała zgłoszenie o pożarze domu w Wilkszynie, w którym mogą znajdować się osoby.

Na miejsce wysłano 6 zastępów JRG oraz 4 OSP, pogotowie ratunkowe, pogotowie energetyczne oraz policję. Palił się budynek mieszkalny wraz z drewnianą dobudówką.

- W środku pomieszczeń znajdowały się duże ilości łatwopalnego płynu oraz butle z gazem. W pożarze na szczęście nikt nie został poszkodowany, a z płomieni ewakuowano królika. Działania strażaków poległy na oświetleniu, zabezpieczeniu oraz podaniu 4 prądów wody w natarciu na ogień oraz 2 prądów wody w obronie  – informuje dyżurny Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Środzie Śląskiej.

W wyniku pożaru zniszczony został budynek mieszkalny, wraz z dobudówką. Starty oszacowano na około 350 tys. zł.

Przyjaciele zorganizowali zbiórkę, która pomoże rodzinie odbudować spalony dom, datki można przekazywać tutaj : https://zrzutka.pl/zvrwmg

- Od rana wielki sztab sąsiadów, rodziny i przyjaciół sprząta, to co pozostało. Przygnębiający widok. Bogu niech będą dzięki, że nikomu nic się nie stało! Dom wymaga ogromnej pracy i środków, żeby go odbudować – informują organizatorzy zbiórki.

Dla poszkodowanej w pożarze rodziny zorganizowano zbiórkę w świetlicy wiejskiej przy ul. Głównej 17. Potrzebne są rzeczy dla dziewczynki, lat 9, wzrost 146 o szczupłej budowie ciała, rozmiar buta 35-36, bielizna, przybory szkolne, zabawki. Organizatorzy liczą na rzeczy nowe, bądź niezniszczone czy podarte.

Świetlica (biblioteka) czynna jest od poniedziałku do piątku w godzinach 10-19.

(kb) / fot. OSP Miękinia

Ostatnio zmieniany piątek, 30 listopad 2018 10:51

Komentarze  

Permalink +3 Ania
Lista potrzebnych rzeczy zamieszczana będzie na bieżąco na stronie facebookowej: Pomoc dla Piotrka i Ilony z Wilkszyna po pożarze
2018-11-30 15:58 Odpowiedz Odpowiedz z cytatem Cytować
Permalink +4 alka
:( straszna tragedia współczuje wiem co to znaczy bo sama doświadczyłam pożaru domu ...........
2018-11-30 11:35 Odpowiedz Odpowiedz z cytatem Cytować

Dodaj komentarz

Wulgaryzmy - to wyrazy lub wyrażenia, będące dosadnym, ordynarnym określeniem zjawisk, które można nazwać, używając słów neutralnych stylistycznie. Nie są konieczne aby wyrazić swoje uczucia, pragnienia czy poglądy!

Niedopuszczalne jest umieszczanie na łamach forum serwisu postów sprzecznych z prawem polskim i międzynarodowym, związanych z pornografią, używkami, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej itp. oraz treści faszystowskich, wulgarnych, propagujących przemoc, obrażających uczucia religijne, naruszających prawa autorskie lub prawa innych osób itp. Przypadki łamania prawa mogą być zgłaszane właściwym służbom.

Cenimy wolność słowa, ale z poszanowaniem godności. Nie wyśmiewaj i nie obrażaj. Nie prowokuj i nie atakuj nikogo swoimi wypowiedziami. Komentarze naruszające regulamin mogą być usuwane. Traktuj innych tak, jak sam chciałbyś być traktowany.

Przed umieszczeniem wpisu, zapoznaj się z REGULAMINEM oraz Polityką Prywatności. Dziękujemy!


Kod antyspamowy
Odśwież