Tragiczna śmierć 25-latka. Śledztwo trwa

piątek, 29 czerwiec 2018 12:43 Dział: Powiat Średzki
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Mieszkaniec powiatu średzkiego, podczas prac na wysokości przy linii energetycznej, został śmiertelnie porażony prądem.

 

Do zdarzenia doszło na osiedlu Paulinów w Głogowie 9 czerwca. Śledztwo w tej sprawie prowadzi Prokuratura Rejonowa w Głogowie.

- 11 czerwca 2018 roku w Prokuraturze Rejonowej w Głogowie wszczęto i prowadzone jest śledztwo w sprawie niedopełnienia obowiązku zapewnienia prawidłowych warunków bezpieczeństwa i higieny pracy i narażenia pracownika Łukasza O. na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu, a tym samym doprowadzenia do zdarzenia, w wyniku którego śmierć poniósł Łukasz O. tj. o przestępstwo z art. 220 par.1 k.k  .i art.155 k.k. w zw. z art.11 par.2 k.k. Śledztwo to prokurator powierzył do prowadzenia Komendzie Powiatowej Policji w Głogowie - mówi Lidia Tkaczyszyn -rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Legnicy.

Jak informuje prokuratura, z dotychczasowych ustaleń śledztwa w tej sprawie wynika, że do śmiertelnego porażenia prądem mężczyzny doszło podczas wykonywania prac modernizacyjnych linii napowietrznej w Głogowie przy ulicy Cisawej. Prokuratorzy przeprowadzili oględziny miejsca zdarzenia oraz oględziny pojazdu podestu ruchomego samobieżnego, z którego prace elektryczne wykonywał tragicznie zmarły.

- Wykonano sekcję zwłok Łukasza O. Oczekujemy na opinię w tym zakresie powołanego przez prokuratora biegłego z zakresu medycyny sądowej. Zabezpieczono całą dokumentację pracowniczą pokrzywdzonego, wraz z dokumentami na okoliczność posiadanych przez niego uprawnień do wykonywania prac na miejscu zdarzenia oraz dokumentację dotyczącą pojazdu samobieżnego, na jakim pracował - dodaje rzeczniczka legnickiej prokuratury.

Śledztwo jest w toku. Przeprowadzane są i planowane kolejne dowody, które pozwolą ustalić stan faktyczny oraz dokonać prawno-karnej oceny zdarzenia.

(kb/red) fot. za zgodą: https://miedziowe.pl/ Iwona Krasicka

Proponowane artykuły:

Ostatnio zmieniany czwartek, 09 sierpień 2018 23:01

Dodaj komentarz

Wulgaryzmy - to wyrazy lub wyrażenia, będące dosadnym, ordynarnym określeniem zjawisk, które można nazwać, używając słów neutralnych stylistycznie. Nie są konieczne aby wyrazić swoje uczucia, pragnienia czy poglądy!

Niedopuszczalne jest umieszczanie na łamach forum serwisu postów sprzecznych z prawem polskim i międzynarodowym, związanych z pornografią, używkami, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej itp. oraz treści faszystowskich, wulgarnych, propagujących przemoc, obrażających uczucia religijne, naruszających prawa autorskie lub prawa innych osób itp. Przypadki łamania prawa mogą być zgłaszane właściwym służbom.

Cenimy wolność słowa, ale z poszanowaniem godności. Nie wyśmiewaj i nie obrażaj. Nie prowokuj i nie atakuj nikogo swoimi wypowiedziami. Komentarze naruszające regulamin mogą być usuwane. Traktuj innych tak, jak sam chciałbyś być traktowany.

Przed umieszczeniem wpisu, zapoznaj się z REGULAMINEM oraz Polityką Prywatności. Dziękujemy!


Kod antyspamowy
Odśwież