Trwa oczyszczanie powiatowych ścieżek rowerowych i dróg

wtorek, 25 wrzesień 2018 16:26 Dział: Powiat Średzki
Oceń ten artykuł
(2 głosów)

W odpowiedzi na wnioski mieszkańców średzkie starostwo zleciło mechaniczne oczyszczanie swoich ścieżek rowerowych oraz jezdni dróg powiatowych.

Prace porządkowe wykonuje firma EPA Green Sp. z o. o. z Wrocławia. 10 września w starostwie podpisano stosowną umowę. Zgodnie z nią oczyszczonych zostanie 3,75 km ciągów rowerowo-pieszych oraz 42 km jezdni. Na drogach będą czyszczone pasy przykrawężnikowe, zatoki autobusowe, wysepki, skrzyżowania, ronda oraz miejsca wyłączone z ruchu tzw. martwe pola.

Już zakończyły się prace na wytypowanych odcinkach w gminie Malczyce oraz przy ciągu rowerowo-pieszym PKP-Szczepanów. Trwa czyszczenie ścieżki Środa Śląska-Ciechów. Realizacja zadania powinna zakończyć się do 12 października br. Jego koszt to ponad 80 tys. zł.

W planach Powiatu jest zakup samojezdnej zamiatarki, która pozwoli na utrzymywanie porządku w tych miejscach bez pośrednictwa specjalistycznej firmy.

(rfp) fot. ers

Ostatnio zmieniany wtorek, 25 wrzesień 2018 16:28

Komentarze  

Permalink +1 Galanonim
A co z resztą chodników w Środzie Śląskiej??? Ich stan jest straszny. Pozarastane trawą prawie do połowy :/
2018-09-26 12:53 Odpowiedz Odpowiedz z cytatem Cytować
Permalink +6 asfrt
WYBORY CZYNIĄ CUDA!!!!!! ;-) :roll:
2018-09-25 19:45 Odpowiedz Odpowiedz z cytatem Cytować
Permalink +4 maniek
teraz zdaniem komntujących co by nie robili samorządowcy to robią bo są wybory - to jest śmieszne i straszne ;-)
2018-09-25 18:32 Odpowiedz Odpowiedz z cytatem Cytować
Permalink +3 ale śmieszne
jest śmiesznie i strasznie.Te ścieżki i drogi mają swojego zarządcę. Zarządca śpi a w czasie przedwyborczym otrzymuje impuls do do działania, tj. wykonania obowiązków za które pobrał pobory w czasie mijającej kadencji. A wykonał tę pracę tylko dlatego, że liczy na ponowne wybranie. Skandal.
2018-09-25 18:23 Odpowiedz Odpowiedz z cytatem Cytować
Permalink -6 Mariuszek
Cytuję ale śmieszne:
jest śmiesznie i strasznie.Te ścieżki i drogi mają swojego zarządcę. Zarządca śpi a w czasie przedwyborczym otrzymuje impuls do do działania, tj. wykonania obowiązków za które pobrał pobory w czasie mijającej kadencji. A wykonał tę pracę tylko dlatego, że liczy na ponowne wybranie. Skandal.

Szpital czeka na ciebie już ale w Lubiążu
2018-09-25 18:31 Odpowiedz Odpowiedz z cytatem Cytować
Permalink +3 john
w normalnym trybie czeka się miesiącami na przetarg
2018-09-26 08:39 Odpowiedz Odpowiedz z cytatem Cytować
Permalink +7 krosowy
no i tak powinno być co roku a nie tylko na wniosek mieszkańców
2018-09-25 17:36 Odpowiedz Odpowiedz z cytatem Cytować

Dodaj komentarz

Wulgaryzmy - to wyrazy lub wyrażenia, będące dosadnym, ordynarnym określeniem zjawisk, które można nazwać, używając słów neutralnych stylistycznie. Nie są konieczne aby wyrazić swoje uczucia, pragnienia czy poglądy!

Niedopuszczalne jest umieszczanie na łamach forum serwisu postów sprzecznych z prawem polskim i międzynarodowym, związanych z pornografią, używkami, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej itp. oraz treści faszystowskich, wulgarnych, propagujących przemoc, obrażających uczucia religijne, naruszających prawa autorskie lub prawa innych osób itp. Przypadki łamania prawa mogą być zgłaszane właściwym służbom.

Cenimy wolność słowa, ale z poszanowaniem godności. Nie wyśmiewaj i nie obrażaj. Nie prowokuj i nie atakuj nikogo swoimi wypowiedziami. Komentarze naruszające regulamin mogą być usuwane. Traktuj innych tak, jak sam chciałbyś być traktowany.

Przed umieszczeniem wpisu, zapoznaj się z REGULAMINEM oraz Polityką Prywatności. Dziękujemy!


Kod antyspamowy
Odśwież