Trwa remont kościoła w Miękini

niedziela, 22 lipiec 2018 14:27
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

W ciągu ostatnich tygodni remont wnętrza kościoła p.w. Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Miękini poczynił bardzo widoczne postępy. 

Obecnie wnętrze świątyni jest nie do poznania - brak ławek, ściany pokryte szarym tynkiem, ale to niebawem się zmieni. 

W związku z pracami remontowymi odprawianie mszy w kościele jest niemożliwe, dlatego są one celebrowane pod namiotem, tuż obok budynku kościoła. Są to wyjątkowe warunki i jak przyznaje ks. proboszcz Waldemar Kocenda, do prowizorycznego kościoła wziąć można ze sobą karimatę lub krzesełko wędkarskie. 

Na ten czas zmieniło się również sobotnie sprzątanie. Mycie podłóg i ścieranie kurzu zamieniono na grabienie i zamiatanie. 

Gdy już remont się zakończy, kościół zyska z pewnością lepszy wygląd. 

(ml) fot. ml

Proponowane artykuły:

Ostatnio zmieniany niedziela, 22 lipiec 2018 14:51

Komentarze  

Permalink -1 Katarzyna i myszy
Treść usunięta przez Administratora. Regulamin serwisu dostępny jest pod adresem: www.roland-gazeta.pl/kontakt
2018-07-23 10:38 Odpowiedz Odpowiedz z cytatem Cytować

Dodaj komentarz

Wulgaryzmy - to wyrazy lub wyrażenia, będące dosadnym, ordynarnym określeniem zjawisk, które można nazwać, używając słów neutralnych stylistycznie. Nie są konieczne aby wyrazić swoje uczucia, pragnienia czy poglądy!

Niedopuszczalne jest umieszczanie na łamach forum serwisu postów sprzecznych z prawem polskim i międzynarodowym, związanych z pornografią, używkami, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej itp. oraz treści faszystowskich, wulgarnych, propagujących przemoc, obrażających uczucia religijne, naruszających prawa autorskie lub prawa innych osób itp. Przypadki łamania prawa mogą być zgłaszane właściwym służbom.

Cenimy wolność słowa, ale z poszanowaniem godności. Nie wyśmiewaj i nie obrażaj. Nie prowokuj i nie atakuj nikogo swoimi wypowiedziami. Komentarze naruszające regulamin mogą być usuwane. Traktuj innych tak, jak sam chciałbyś być traktowany.

Przed umieszczeniem wpisu, zapoznaj się z REGULAMINEM oraz Polityką Prywatności. Dziękujemy!


Kod antyspamowy
Odśwież