Trwa rozbiórka szkoły w Lutyni

czwartek, 02 sierpień 2018 10:06 Dział: Miękinia
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

W drugiej połowie sierpnia stara szkoła w Lutyni pozostanie już tylko we wspomnieniach i na fotografiach. Wszystko za sprawą rozpoczętej rozbiórki budynku.

W zamierzeniu władz Gminy w miejscu dawnej szkoły powstanie kolejny budynek przeznaczony na szkołę, zaprojektowany jeszcze na etapie tworzenia kompleksu szkolno-przedszkolnego, przewidziany pierwotnie jako budynek gimnazjum, który ostatecznie nie powstał ze względu na wprowadzoną reformę systemu oświaty.

Nowy budynek zaprojektowano dla ok. 200 uczniów z czytelnią, salą multimedialną, gabinetami i zapleczem sanitarnym, szatniowym i administracyjnym. Rozpoczęcie realizacji inwestycji zależy od wielu czynników, w tym m.in od dynamiki rozwoju Lutyni i okolic i związanego z tym zapotrzebowania na rozbudowę bazy oświatowej.

Jak pokazują jednak ostatnie lata, Lutynia należy do miejscowości najchętniej wybieranych jako miejsce zamieszkania, a wśród nowych mieszkańców przeważają rodziny z dziećmi. Zatem budowa kolejnej placówki edukacyjnej jest jedynie kwestią czasu.

(gm) fot. ug

Komentarze (4)

This comment was minimized by the moderator on the site

W nowym przedszkolu już brakuje miejsc a jeszcze otwarcia nie było. Jak władze planują rozwój miejscowości skoro przed oddaniem obiektu jest on już za mały?

This comment was minimized by the moderator on the site

Władze stanęły na wysokości zadania i zorganizowały placówkę dla wszystkich przedszkolaków,które się nie dostały, czyli drugie tyle , więc tym spososem dostały się wszystkie dzieciaki,których rodzice złożyli podaniew terminie.

This comment was minimized by the moderator on the site

A ulica Szkolna dalej bez chodnika. Jak długo jeszcze?

This comment was minimized by the moderator on the site

jak to marzenia się spełniają

Nie ma tu jeszcze żadnych komentarzy

Skomentuj

  1. Komentujesz jako gość.
0 Znaków
Załączniki (0 / 3)
Udostępnij swoją lokalizację