Trwa rozbiórka szkoły w Lutyni

czwartek, 02 sierpień 2018 10:06 Dział: Miękinia
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

W drugiej połowie sierpnia stara szkoła w Lutyni pozostanie już tylko we wspomnieniach i na fotografiach. Wszystko za sprawą rozpoczętej rozbiórki budynku.

W zamierzeniu władz Gminy w miejscu dawnej szkoły powstanie kolejny budynek przeznaczony na szkołę, zaprojektowany jeszcze na etapie tworzenia kompleksu szkolno-przedszkolnego, przewidziany pierwotnie jako budynek gimnazjum, który ostatecznie nie powstał ze względu na wprowadzoną reformę systemu oświaty.

Nowy budynek zaprojektowano dla ok. 200 uczniów z czytelnią, salą multimedialną, gabinetami i zapleczem sanitarnym, szatniowym i administracyjnym. Rozpoczęcie realizacji inwestycji zależy od wielu czynników, w tym m.in od dynamiki rozwoju Lutyni i okolic i związanego z tym zapotrzebowania na rozbudowę bazy oświatowej.

Jak pokazują jednak ostatnie lata, Lutynia należy do miejscowości najchętniej wybieranych jako miejsce zamieszkania, a wśród nowych mieszkańców przeważają rodziny z dziećmi. Zatem budowa kolejnej placówki edukacyjnej jest jedynie kwestią czasu.

(gm) fot. ug

Komentarze  

Permalink +3 Magda
W nowym przedszkolu już brakuje miejsc a jeszcze otwarcia nie było. Jak władze planują rozwój miejscowości skoro przed oddaniem obiektu jest on już za mały?
2018-08-02 14:17 Odpowiedz Odpowiedz z cytatem Cytować
Permalink 0 Ewa
Władze stanęły na wysokości zadania i zorganizowały placówkę dla wszystkich przedszkolaków,które się nie dostały, czyli drugie tyle , więc tym spososem dostały się wszystkie dzieciaki,których rodzice złożyli podaniew terminie.
2018-08-03 08:51 Odpowiedz Odpowiedz z cytatem Cytować
Permalink 0 Seba
A ulica Szkolna dalej bez chodnika. Jak długo jeszcze?
2018-08-02 14:14 Odpowiedz Odpowiedz z cytatem Cytować
Permalink +2 uczeń
jak to marzenia się spełniają :)
2018-08-02 11:15 Odpowiedz Odpowiedz z cytatem Cytować

Dodaj komentarz

Wulgaryzmy - to wyrazy lub wyrażenia, będące dosadnym, ordynarnym określeniem zjawisk, które można nazwać, używając słów neutralnych stylistycznie. Nie są konieczne aby wyrazić swoje uczucia, pragnienia czy poglądy!

Niedopuszczalne jest umieszczanie na łamach forum serwisu postów sprzecznych z prawem polskim i międzynarodowym, związanych z pornografią, używkami, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej itp. oraz treści faszystowskich, wulgarnych, propagujących przemoc, obrażających uczucia religijne, naruszających prawa autorskie lub prawa innych osób itp. Przypadki łamania prawa mogą być zgłaszane właściwym służbom.

Cenimy wolność słowa, ale z poszanowaniem godności. Nie wyśmiewaj i nie obrażaj. Nie prowokuj i nie atakuj nikogo swoimi wypowiedziami. Komentarze naruszające regulamin mogą być usuwane. Traktuj innych tak, jak sam chciałbyś być traktowany.

Przed umieszczeniem wpisu, zapoznaj się z REGULAMINEM oraz Polityką Prywatności. Dziękujemy!


Kod antyspamowy
Odśwież