Turniej Rycerski w Wojnowicach (zdjęcia i wideo)

niedziela, 14 lipiec 2019 21:36 Dział: Miękinia
Oceń ten artykuł
(3 głosów)

W minioną sobotę (6 lipca) odbył się IV Turniej Rycerski o Mizerykordię Kasztelana Zamku Wojnowice. Tego dnia rycerze stoczyli ze sobą bój, a do walki zagrzewało ich duże grono uczestników całego wydarzenia.

Całość rozpoczęła się procesją, której towarzyszyły dawne, średniowieczne pieśni. Pochód odebrał klucz do wrót zamku, a następnie udał się na plac turniejowy, gdzie zostali przedstawieni uczestnicy. Nastąpiło uroczyste pasowanie na rycerza Tobiasza z Trzcińska, a zaraz po nim miały miejsce Błazeńskie Chichoty Ruphusa Raphusa na katowskim pieńku Okrutnego Grzegorza.

Jedną z największych atrakcji był turniej konny, podczas którego rycerze dzielnie ścierali się ze sobą, krusząc przy tym swoje kopie. Brała w nim udział Grupa Konna Dextrarius z Ogrodzieńca stwarzając wspaniałe widowisko, które przyciągnęło ogromną ilość oglądających.

Nie zabrakło także tradycyjnej walki na miecze oraz turnieju łuczniczego. Zaraz po nim nastąpił  bieg rycerski, którego uczestnikami nie byli sami rycerze, ale damy i giermkowie. Nie zabrakło także pokazu tańców średniowiecznych. O godzinie 18:30 nastąpił punkt kulminacyjny całego wydarzenia, czyli coroczna  Bitwa o Zamek Wojnowice.

Do dyspozycji odwiedzających były porozstawiane, ozdobne obozowiska rycerskie. Chętni mogli udać się także do zbrojowni, pooglądać konie czy poznać kata Okrutnego Grzegorza oraz jego warsztat. Najmłodsi mogli liczyć na średniowieczne gry i zabawy rycerskie.

Głównymi organizatorami turnieju byli: wójt gminy Miękinia Jan Marian Grzegorczyn, Samorządowy Ośrodek Kultury w Miękini wraz z Zamkiem Wojnowice oraz kasztelanem Laurynasem Vaičiūnasem.

(js) / fot. wk i mw

Komentarzy (3)

This comment was minimized by the moderator on the site

Jak się przebierać było konkretnie i na całego, jak w Miękini, tylko w Miękini.

This comment was minimized by the moderator on the site

Również polecam , dzieciaki były zachwycone

This comment was minimized by the moderator on the site

Świetna zabawa z dzieciakami! Polecam, do zobaczenia za rok.

Nie ma tu jeszcze żadnych komentarzy

Skomentuj

  1. Komentujesz jako gość.
0 Znaków
Załączniki (0 / 3)
Udostępnij swoją lokalizację