Tydzień z matematyką w szkole w Kostomłotach

środa, 21 marzec 2018 16:19 Dział: Kostomłoty
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

W dniach 12-16 marca w Szkole Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Kostomłotach odbyła się trzecia edycja „Szkolnego Tygodnia z Matematyką”, która w tym roku przebiegła pod hasłem „Śladami matematyków”.

 

Do zabawy zostali zaproszeni wszyscy uczniowie klas I – VII. Każdy dzień przebiegł w miłej atmosferze i przynosił nowe  zadania. Poniedziałek był dla uczniów jedną wielką niewiadomą, ponieważ formuła zajęć „Escape Room – klasa pełna zagadek” wprowadziła w zajęcia nutkę tajemniczości. Podsumowaniem zajęć było przybliżenie postaci wybitnych matematyków: Talesa, Pitagorasa, Fibonacciego, Sierpińskiego.

Ponadto lekcje matematyki przeniosły się też na lekcje zajęć komputerowych, gdzie nauczyciele informatyki  wprowadzali uczniów w tajniki kodowania, korzystając ze stron: code.org, matzoo.pl. 14 marca jak corocznie przebiegł pod hasłem „Dnia liczby Pi”. Wychowawcy klas I i III  przygotowali dla swoich uczniów różne zabawy matematyczne oraz pracę plastyczną „Gdzie ukryła się liczba Pi”. Klasy starsze szukały rozszerzenia liczby Pi oraz wykonywały emblematy w formie sześciokąta foremnego. Wszystkie prace zachwyciły pomysłowością,  oryginalnością i uatrakcyjniły ten dzień. W kolejnych dniach tygodnia lekcje matematyki w klasach młodszych i starszych upływały w miłej i wesołej atmosferze.

Uczniowie rozwiązywali zagadki, łamigłówki, kolorowali mozaiki, poznali fraktale, wykonując „Dywan Sierpińskiego”, przedstawiali mapy na siatkach brył, układali obrazkowe sudoku.  Dwóch finalistów szkolnego konkursu KOMA z klasy VI b  przeprowadziło zajęcia w formie wykładu na temat „permutacji” dla uczniów klas IV – VI. W ostatnich dniach Matematycznego Tygodnia uczniowie klas I-VII przystąpili do Szkolnego Konkursu Matematycznego. Laureaci konkursu w kategorii poszczególnych klas będą reprezentować szkołę w powiatowym konkursie matematycznym, który odbędzie się maju. 

Podsumowaniem  działań matematycznych  było wykonanie pracy plastycznej na temat „ Świat figur”. Gratulujemy wszystkim klasom, które przyłączyły się do zabawy w Tygodniu z Matematyką. Zaangażowanie uczniów w realizację zadań może świadczyć o tym, że MATEMATYKA  nie jest tak trudna. Podsumowanie Tygodnia z Matematyką odbyło się 21 marca 2018r. Pani Dyrektor Urszula Łapa wręczyła dyplomy i nagrody za uczestnictwo w konkursach.

Podziękowania składamy pani Agnieszce Śladowskiej za rzeczowe wsparcie w realizacji projektu „Tydzień z Matematyką”.

Koordynator szkolny - Alicja Niedziółka

 

Proponowane artykuły:

Ostatnio zmieniany sobota, 31 marzec 2018 01:23

Dodaj komentarz

Wulgaryzmy - to wyrazy lub wyrażenia, będące dosadnym, ordynarnym określeniem zjawisk, które można nazwać, używając słów neutralnych stylistycznie. Nie są konieczne aby wyrazić swoje uczucia, pragnienia czy poglądy!

Niedopuszczalne jest umieszczanie na łamach forum serwisu postów sprzecznych z prawem polskim i międzynarodowym, związanych z pornografią, używkami, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej itp. oraz treści faszystowskich, wulgarnych, propagujących przemoc, obrażających uczucia religijne, naruszających prawa autorskie lub prawa innych osób itp. Przypadki łamania prawa mogą być zgłaszane właściwym służbom.

Cenimy wolność słowa, ale z poszanowaniem godności. Nie wyśmiewaj i nie obrażaj. Nie prowokuj i nie atakuj nikogo swoimi wypowiedziami. Komentarze naruszające regulamin mogą być usuwane. Traktuj innych tak, jak sam chciałbyś być traktowany.

Przed umieszczeniem wpisu, zapoznaj się z REGULAMINEM oraz Polityką Prywatności. Dziękujemy!


Kod antyspamowy
Odśwież