Uczniowie relacjonują swój pobyt na zagranicznych praktykach

czwartek, 11 październik 2018 11:58 Dział: Środa Śląska
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Uczniowie z Powiatowego Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Środzie Śląskiej, kolejny raz wyjechali na zagraniczne praktyki zawodowe. Stażyści na bieżąco relacjonują ich przebieg oraz w jaki sposób spędzają czas wolny.

- "Grupa włoska" miała szybki kurs języka (oczywiście włoskiego) oraz zwiedzaliśmy z przewodnikiem ciekawe miejsca w Forli. Bardzo podobały mi się murale wykonane podczas Street Art Festival – piszą na szkolnym fanpage.

 Co słychać u grupy portugalskiej?

- Pozdrawiamy z Evory. To jedno z najstarszych miast w Portugalii, przyciąga wielu turystów z całego świata. Miejscowe restauracje serwują specjały lokalnej kuchni .Królują w niej : dorsz, wieprzowina i warzywa. miłośnicy łakoci też będą uszczęśliwieni. Na pytanie, „gdzie można napić się dobrej kawy?” miejscowi, ze zdziwieniem odpowiadają: WSZĘDZIE. I to jest prawda! Evora leży w regionie Alentejo, który słynie z produkcji: wina, oliwy i korka. Tak,tak…..dookoła miasta rozciągają się plantacje dębu korkowego. Wczoraj zwiedziliśmy Kościół św. Franciszka i przylegającą do niego Capela dos Ossos- kaplicę kości. Dziś byliśmy w romańskiej katedrze, podziwialiśmy jej ogrody i taras widokowy na dachu. Nasze dni zaczyna wypełniać praktyka, więc czasu na zwiedzanie będzie coraz mniej. Obiecujemy jednak zdjęcia z kolejnych wypraw. Aaaaaa pogoda calkiem znośna, dziś 31 stopni – informują uczniowie na portalu społecznościowym.

Możemy im tylko pozazdrościć! Natomiast większości uczniom życzymy możliwości skorzystania z zagranicznych praktyk! Pamiętajcie, warunek to dobre zachowanie + pozytywne oceny.

(kb) fot. PZSP

Ostatnio zmieniany czwartek, 11 październik 2018 12:01

Komentarze (0)

Nie ma tu jeszcze żadnych komentarzy

Skomentuj

  1. Komentujesz jako gość.
0 Znaków
Załączniki (0 / 3)
Udostępnij swoją lokalizację