Uczniowie relacjonują swój pobyt na zagranicznych praktykach

czwartek, 11 październik 2018 11:58
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Uczniowie z Powiatowego Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Środzie Śląskiej, kolejny raz wyjechali na zagraniczne praktyki zawodowe. Stażyści na bieżąco relacjonują ich przebieg oraz w jaki sposób spędzają czas wolny.

- "Grupa włoska" miała szybki kurs języka (oczywiście włoskiego) oraz zwiedzaliśmy z przewodnikiem ciekawe miejsca w Forli. Bardzo podobały mi się murale wykonane podczas Street Art Festival – piszą na szkolnym fanpage.

 Co słychać u grupy portugalskiej?

- Pozdrawiamy z Evory. To jedno z najstarszych miast w Portugalii, przyciąga wielu turystów z całego świata. Miejscowe restauracje serwują specjały lokalnej kuchni .Królują w niej : dorsz, wieprzowina i warzywa. miłośnicy łakoci też będą uszczęśliwieni. Na pytanie, „gdzie można napić się dobrej kawy?” miejscowi, ze zdziwieniem odpowiadają: WSZĘDZIE. I to jest prawda! Evora leży w regionie Alentejo, który słynie z produkcji: wina, oliwy i korka. Tak,tak…..dookoła miasta rozciągają się plantacje dębu korkowego. Wczoraj zwiedziliśmy Kościół św. Franciszka i przylegającą do niego Capela dos Ossos- kaplicę kości. Dziś byliśmy w romańskiej katedrze, podziwialiśmy jej ogrody i taras widokowy na dachu. Nasze dni zaczyna wypełniać praktyka, więc czasu na zwiedzanie będzie coraz mniej. Obiecujemy jednak zdjęcia z kolejnych wypraw. Aaaaaa pogoda calkiem znośna, dziś 31 stopni – informują uczniowie na portalu społecznościowym.

Możemy im tylko pozazdrościć! Natomiast większości uczniom życzymy możliwości skorzystania z zagranicznych praktyk! Pamiętajcie, warunek to dobre zachowanie + pozytywne oceny.

(kb) fot. PZSP

Ostatnio zmieniany czwartek, 11 październik 2018 12:01

Dodaj komentarz

Wulgaryzmy - to wyrazy lub wyrażenia, będące dosadnym, ordynarnym określeniem zjawisk, które można nazwać, używając słów neutralnych stylistycznie. Nie są konieczne aby wyrazić swoje uczucia, pragnienia czy poglądy!

Niedopuszczalne jest umieszczanie na łamach forum serwisu postów sprzecznych z prawem polskim i międzynarodowym, związanych z pornografią, używkami, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej itp. oraz treści faszystowskich, wulgarnych, propagujących przemoc, obrażających uczucia religijne, naruszających prawa autorskie lub prawa innych osób itp. Przypadki łamania prawa mogą być zgłaszane właściwym służbom.

Cenimy wolność słowa, ale z poszanowaniem godności. Nie wyśmiewaj i nie obrażaj. Nie prowokuj i nie atakuj nikogo swoimi wypowiedziami. Komentarze naruszające regulamin mogą być usuwane. Traktuj innych tak, jak sam chciałbyś być traktowany.

Przed umieszczeniem wpisu, zapoznaj się z REGULAMINEM oraz Polityką Prywatności. Dziękujemy!


Kod antyspamowy
Odśwież