Uczniowie uczcili Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych"

czwartek, 28 marzec 2019 17:09 Dział: Środa Śląska
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

W Powiatowym Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Środzie Śląskiej po raz kolejny uczczono Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”.

Już 28 lutego ruszyła III edycja gry miejskiej „Żołnierze Wyklęci”, w tym roku zorganizowana wspólnie z oddziałem wrocławskim Instytutu Pamięci Narodowej. W czasie konkursu uczniowie zdobywali wiedzę na temat Żołnierzy Niezłomnych i ich brawurowych akcji oraz odwiedzali najważniejsze miejsca w naszym mieście, gdzie ukryte zostały przeznaczone dla nich pytania.

Gra miała na celu pogłębienie wiedzy historycznej i patriotyzmu wśród młodzieży oraz promowanie postaw szacunku. Miała ona również uświadomić jak cenną wartością jest wolność i niepodległość. Jedną z podstaw powstania tego przedsięwzięcia było ukazanie  szacunku i miłości do Ojczyzny. Zadaniem gry było także rozbudzenie samodzielnego myślenia i aktywności uczniów.

Konkurs po raz kolejny cieszył się dużym zainteresowaniem, a uczestnicy entuzjastycznie podjęli zdrową rywalizację.

I miejsce zajęły: Aleksandra Pietrzak i Julia Cyran.

II miejsce: Wiktoria Kaczmarczyk i Milena Szczęszek.

III miejsce: Wojciech Moczulak i Szymon Prusek.

W tegorocznej edycji atrakcyjne nagrody rzeczowe ufundowali: Oddział Instytutu Pamięci Narodowej we Wrocławiu, Starosta Powiatu Średzkiego, Urząd Miejski w Środzie Śląskiej, Dom Kultury w Środzie Śląskiej, Średzki Park Wodny, EMka.cafe, Pizzeria Al. Lago, IQ Sport Iza Kucza.

Wszystkim współpracującym z nami w przygotowaniu i realizacji tego przedsięwzięcia serdecznie dziękujemy.

Organizatorzy:
Bianka Pietrzak i Maria Stelmach

Proponowane artykuły:

Komentarze (0)

Nie ma tu jeszcze żadnych komentarzy

Skomentuj

  1. Komentujesz jako gość.
0 Znaków
Załączniki (0 / 3)
Udostępnij swoją lokalizację