Ukradł rower, bo nie chciało mu się pieszo wracać do domu?

czwartek, 17 styczeń 2019 11:31 Dział: Powiat Średzki
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Średzcy policjanci przedstawili zarzut kradzieży mężczyźnie, który z terenu prywatnej posesji w Środzie Śląskiej zabrał rower górski, by następnie wrócić na nim do miejsca zamieszkania w sąsiedniej miejscowości.

- Funkcjonariusze na podstawie zgromadzonych informacji ustalili, iż sprawcą kradzieży roweru górskiego, którego wartość oszacowano na kwotę blisko 3 tysięcy złotych, jest 22-letni mieszkaniec powiatu średzkiego. Policjanci w miejscu zamieszkania nie zastali sprawcy, który z obawy przed konsekwencjami, jeszcze tego samego dnia sam zgłosił się w jednostce policji … z rowerem - informuje asp. sztab. Marta Stefanowska, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Środzie Śląskiej.

Mężczyzna został zatrzymany, a odzyskany jednoślad policjanci zwrócili właścicielowi. Funkcjonariusze przedstawili 22-latkowi zarzut kradzieży.

- Jak ustalono, sprawca wracając w nocy od znajomej, na jednej z posesji zauważył rower górski, który nie był w żaden sposób zabezpieczony. Nie zastanawiając się długo, zabrał go, a następnie wrócił nim do domu położonego w sąsiedniej miejscowości. Zdarzenie to pokazuje, że powiedzenie o okazji, która czyni złodzieja, jest wciąż aktualne. Średzcy policjanci przypominają o właściwym zabezpieczaniu swojego mienia. Pozostawienie rzeczy bez nadzoru choćby na chwilę, może narazić jej właściciela na stratę - podkreśla policjantka.

Przestępstwo przywłaszczenia cudzej rzeczy ruchomej zagrożone jest karą do 5 lat pozbawienia wolności.

(rol/ms) / fot. zdj. ilustracyjne

Ostatnio zmieniany czwartek, 17 styczeń 2019 11:32

Komentarze (0)

Nie ma tu jeszcze żadnych komentarzy

Skomentuj

  1. Komentujesz jako gość.
0 Znaków
Załączniki (0 / 3)
Udostępnij swoją lokalizację