Upały i... pożary

wtorek, 31 lipiec 2018 09:03 Dział: Powiat Średzki
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Wczoraj w Chwalimierzu kombajn zahaczył o linię energetyczną. Zerwane przewody uderzając o ziemię spowodowały iskrę i doszło do pożaru upraw rolnych.

Dyżurny Komendy Powiatowej Straży Pożarnej w Środzie Śląskiej otrzymał zgłoszenie o tym zdarzeniu godzinie 12:29. 

- W działaniach udział brały zastępy ze Środy Śląskiej, Bukówka, Rakoszyc, Ujazdu G. i Brodna. Działania strażaków polegały m.in. na zabezpieczeniu sąsiednich upraw oraz zabezpieczeniu miejsca zdarzenia. Zniszczeniu uległo około 7 ha zboża  - informuje dyżurny Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Środzie Śląskiej. 

Z kolei około godziny 13:00 strażacy otrzymali zgłoszenie o pożarze przy ul. Wiejskiej w Środzie Śląskiej, gdzie paliły się krzaki i nieużytki.

 - Działania strażaków polegały na ugaszeniu ognia i zabezpieczeniu miejsca zdarzenia - informuje strażak.

Felernym zgłoszeniom nie było końca. O godzinie 18:46 dyżurny otrzymał informację o pożarze pola w miejscowości Błonie. Na miejsce wysłano zastępy ze Środy Śląskiej, Miękini oraz Lutyni. Tu zniszczeniu uległo 3,5 ha ścierni.

Niestety, to nie koniec upałów.. 

(kb) fot. OSP Ujazd Górny / OSP Miękinia

Proponowane artykuły:

Ostatnio zmieniany wtorek, 31 lipiec 2018 09:07

Dodaj komentarz

Wulgaryzmy - to wyrazy lub wyrażenia, będące dosadnym, ordynarnym określeniem zjawisk, które można nazwać, używając słów neutralnych stylistycznie. Nie są konieczne aby wyrazić swoje uczucia, pragnienia czy poglądy!

Niedopuszczalne jest umieszczanie na łamach forum serwisu postów sprzecznych z prawem polskim i międzynarodowym, związanych z pornografią, używkami, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej itp. oraz treści faszystowskich, wulgarnych, propagujących przemoc, obrażających uczucia religijne, naruszających prawa autorskie lub prawa innych osób itp. Przypadki łamania prawa mogą być zgłaszane właściwym służbom.

Cenimy wolność słowa, ale z poszanowaniem godności. Nie wyśmiewaj i nie obrażaj. Nie prowokuj i nie atakuj nikogo swoimi wypowiedziami. Komentarze naruszające regulamin mogą być usuwane. Traktuj innych tak, jak sam chciałbyś być traktowany.

Przed umieszczeniem wpisu, zapoznaj się z REGULAMINEM oraz Polityką Prywatności. Dziękujemy!


Kod antyspamowy
Odśwież