Uroczystości z okazji 100-lecia niepodległości w Piersnie

wtorek, 13 listopad 2018 11:11
Oceń ten artykuł
(1 głos)

Podobnie jak w całym kraju, tak samo we wsi Piersno odbyły się uroczystości poświęcone 100-leciu odzyskania niepodległości.

W niedzielę, podczas mszy świętej, ksiądz proboszcz Paweł Stypa poświęcił pamiątkową tablicę ufundowaną przez sołtysa wsi Piersno, Władysława Medyńskiego i mieszkańców Piersna z okazji obchodów 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości.

Na zakończenie uroczystej mszy kilka słów wygłosił sołtys, dziękując mieszkańcom za przybycie i uczestnictwo w tak ważnym wydarzeniu.

Na tablicy znajdują się daty ważne dla Polski oraz wsi, która w poprzednim roku obchodziła obchody 800-lecia powstania. Tablica zawiśnie na terenie kościoła pod wezwaniem św. Michała Archanioła w Piersnie.

(wm) fot. wm

Komentarze  

Permalink -5 Baryła
o Booooszszsz ... .w Piersnie ? Really ?
W Piersnie jedyne co mogą zrobić w rocznicę to w danym dniu wypić tylko 100 butelek wódy, i nie więcej - bo się nie będzie liczyć na stu lecie ...
Dla nich stulecie, to to samo co stulejka ... więc o czym mi tu piszecie ... no luuudzie
2018-11-13 12:51 Odpowiedz Odpowiedz z cytatem Cytować
Permalink +3 Sołtys
Panie medyński prosze sprawdzic czy szamba w Piersnie są zakryte bo wyskoczy jeszcze jedna "baryła" i będą sie rozmnażać.
Brawo Piersno,brawo panie Władysławie!!!
2018-11-13 16:39 Odpowiedz Odpowiedz z cytatem Cytować
Permalink +2 Sprawiedliwy
Jak widać dobrze obcykany jesteś w tych klimatach. Proponuję sprawdzić co to znaczy stulejka i nie porównywać tego słowa do Święta Odzyskania Niepodlegosci. Pochwal się dziadkom, rodzicom jak porównujesz Polskie święto, do czego je porównujesz. Sądzac po zwrotach "Booooszysz" "really" reprezentujesz pokolenie gimnazjum i na tym poziomie się zatrzymałeś. Pewnie na codzienne patriota i kibic a nawet nie wie o czym pisze i jak obraża własny naród.
2018-11-13 17:45 Odpowiedz Odpowiedz z cytatem Cytować

Dodaj komentarz

Wulgaryzmy - to wyrazy lub wyrażenia, będące dosadnym, ordynarnym określeniem zjawisk, które można nazwać, używając słów neutralnych stylistycznie. Nie są konieczne aby wyrazić swoje uczucia, pragnienia czy poglądy!

Niedopuszczalne jest umieszczanie na łamach forum serwisu postów sprzecznych z prawem polskim i międzynarodowym, związanych z pornografią, używkami, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej itp. oraz treści faszystowskich, wulgarnych, propagujących przemoc, obrażających uczucia religijne, naruszających prawa autorskie lub prawa innych osób itp. Przypadki łamania prawa mogą być zgłaszane właściwym służbom.

Cenimy wolność słowa, ale z poszanowaniem godności. Nie wyśmiewaj i nie obrażaj. Nie prowokuj i nie atakuj nikogo swoimi wypowiedziami. Komentarze naruszające regulamin mogą być usuwane. Traktuj innych tak, jak sam chciałbyś być traktowany.

Przed umieszczeniem wpisu, zapoznaj się z REGULAMINEM oraz Polityką Prywatności. Dziękujemy!


Kod antyspamowy
Odśwież