Artykuły wg. daty publikacji (kalendarz).

« Styczeń 2019 »
Pn Wt Śr Czw Pt Sb Nie
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31      

Uroczysty apel z okazji Święta Niepodległości w PZSP nr 1

sobota, 10 listopad 2018 20:03 Dział: Powiat Średzki
Oceń ten artykuł
(2 głosów)

Wczoraj, podobnie jak w innych placówkach oświatowych w naszym powicie, także w Powiatowym Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Środzie Śląskiej uczono 100. rocznicę niepodległości naszego kraju.

Uczniowie PZSP nr 1 w Środzie Śląskiej, wraz z nauczycielami, od kilku tygodni przygotowywali się do uczczenia 11 Listopada, Dnia Odzyskania Niepodległości, kiedy to po 123 latach Polska powróciła na mapę Europy.

W szkole miało miejsce wiele konkursów, podczas których uczniowie upamiętniali tę ważną datę śpiewając, przygotowując prace plastyczne, biorąc udział w konkursach historycznych, ale również matematycznych i sportowych, powiązanych z setną rocznicą, a także przygotowując apetyczny poczęstunek w kolorach narodowych.

W ramach akcji Ministerstwa Edukacji Narodowej oraz Rady Dzieci i Młodzieży „Rekord dla Niepodległej”, 9 listopada odbył się uroczysty apel z okazji Święta Niepodległości przygotowany przez  uczniów klasy 1bc pod opieką wychowawcy, pani  Agnieszki Boguckiej-Pełki. Uczniowie recytowali wiersze, śpiewali i przedstawili w sposób poruszający dzieje Polski. Było przejmująco, uroczyście, a przede wszystkim patriotycznie.

Kulminacją obchodów było wspólne odśpiewanie hymnu na dziedzińcu szkolnym dokładnie o godzinie 11:11, kiedy  to wszystkie szkoły, przedszkola i placówki oświatowe w Polsce i za granicą, odpowiadając na zaproszenie MEN zaśpiewały razem 4-zwrotkowy hymn narodowy. 

(ap/rol) fot. Wiktor Kalita

Dodaj komentarz

Wulgaryzmy - to wyrazy lub wyrażenia, będące dosadnym, ordynarnym określeniem zjawisk, które można nazwać, używając słów neutralnych stylistycznie. Nie są konieczne aby wyrazić swoje uczucia, pragnienia czy poglądy!

Niedopuszczalne jest umieszczanie na łamach forum serwisu postów sprzecznych z prawem polskim i międzynarodowym, związanych z pornografią, używkami, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej itp. oraz treści faszystowskich, wulgarnych, propagujących przemoc, obrażających uczucia religijne, naruszających prawa autorskie lub prawa innych osób itp. Przypadki łamania prawa mogą być zgłaszane właściwym służbom.

Cenimy wolność słowa, ale z poszanowaniem godności. Nie wyśmiewaj i nie obrażaj. Nie prowokuj i nie atakuj nikogo swoimi wypowiedziami. Komentarze naruszające regulamin mogą być usuwane. Traktuj innych tak, jak sam chciałbyś być traktowany.

Przed umieszczeniem wpisu, zapoznaj się z REGULAMINEM oraz Polityką Prywatności. Dziękujemy!


Kod antyspamowy
Odśwież