Wydrukuj tę stronę

Uroczysty apel z okazji Święta Niepodległości w PZSP nr 1

sobota, 10 listopad 2018 20:03 Dział: Powiat Średzki
Oceń ten artykuł
(2 głosów)

Wczoraj, podobnie jak w innych placówkach oświatowych w naszym powicie, także w Powiatowym Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Środzie Śląskiej uczono 100. rocznicę niepodległości naszego kraju.

Uczniowie PZSP nr 1 w Środzie Śląskiej, wraz z nauczycielami, od kilku tygodni przygotowywali się do uczczenia 11 Listopada, Dnia Odzyskania Niepodległości, kiedy to po 123 latach Polska powróciła na mapę Europy.

W szkole miało miejsce wiele konkursów, podczas których uczniowie upamiętniali tę ważną datę śpiewając, przygotowując prace plastyczne, biorąc udział w konkursach historycznych, ale również matematycznych i sportowych, powiązanych z setną rocznicą, a także przygotowując apetyczny poczęstunek w kolorach narodowych.

W ramach akcji Ministerstwa Edukacji Narodowej oraz Rady Dzieci i Młodzieży „Rekord dla Niepodległej”, 9 listopada odbył się uroczysty apel z okazji Święta Niepodległości przygotowany przez  uczniów klasy 1bc pod opieką wychowawcy, pani  Agnieszki Boguckiej-Pełki. Uczniowie recytowali wiersze, śpiewali i przedstawili w sposób poruszający dzieje Polski. Było przejmująco, uroczyście, a przede wszystkim patriotycznie.

Kulminacją obchodów było wspólne odśpiewanie hymnu na dziedzińcu szkolnym dokładnie o godzinie 11:11, kiedy  to wszystkie szkoły, przedszkola i placówki oświatowe w Polsce i za granicą, odpowiadając na zaproszenie MEN zaśpiewały razem 4-zwrotkowy hymn narodowy. 

(ap/rol) fot. Wiktor Kalita