Usuwanie azbestu na terenie gminy Malczyce

czwartek, 22 marzec 2018 11:12 Dział: Malczyce
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Wśród mieszkańców gminy Malczyce nie maleje zainteresowanie usuwaniem azbestu i wyrobów zawierających azbest. W ubiegłym roku udało się zutylizować ponad 28 ton azbestu.

 

W 2017 roku 27 właścicieli nieruchomości z trenu gminy zadeklarowało chęć uczestnictwa w zadaniu związanym z Usuwaniem wyrobów zawierających azbest z terenu gminy Malczyce w 2018 r.  Dzięki staraniom gminy udało się pozyskać z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska we Wrocławiu środki na realizację zadania, dzięki czemu mieszkańcy nie poniosą żadnych kosztów związanych z tym przedsięwzięciem.Otrzymane dofinansowanie w kwocie 34 583,74 zł pozwoli na usunięcie ponad 62 ton wyrobów azbestowych z terenu naszej gminy.

W kolejnych latach również będziemy wnioskować do WFOŚiGW we Wrocławiu o pozyskanie środków na utylizację azbestu.

W związku z tym zachęcamy mieszkańców, którzy wyrażają chęć usunięcia wyrobów azbestowych ze swoich nieruchomości w kolejnych latach do składania deklaracji uczestnictwa.

Więcej informacji i druk deklaracji można uzyskać w Urzędzie Gminy Malczyce, pok. nr 14. tel. 71 317 92 23 wew. 213

Deklaracja uczestnictwa –  do pobrania –  więcej załącznik

(gmal) fot. ug

 

azbest 1

Proponowane artykuły:

Ostatnio zmieniany sobota, 31 marzec 2018 01:12

Dodaj komentarz

Wulgaryzmy - to wyrazy lub wyrażenia, będące dosadnym, ordynarnym określeniem zjawisk, które można nazwać, używając słów neutralnych stylistycznie. Nie są konieczne aby wyrazić swoje uczucia, pragnienia czy poglądy!

Niedopuszczalne jest umieszczanie na łamach forum serwisu postów sprzecznych z prawem polskim i międzynarodowym, związanych z pornografią, używkami, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej itp. oraz treści faszystowskich, wulgarnych, propagujących przemoc, obrażających uczucia religijne, naruszających prawa autorskie lub prawa innych osób itp. Przypadki łamania prawa mogą być zgłaszane właściwym służbom.

Cenimy wolność słowa, ale z poszanowaniem godności. Nie wyśmiewaj i nie obrażaj. Nie prowokuj i nie atakuj nikogo swoimi wypowiedziami. Komentarze naruszające regulamin mogą być usuwane. Traktuj innych tak, jak sam chciałbyś być traktowany.

Przed umieszczeniem wpisu, zapoznaj się z REGULAMINEM oraz Polityką Prywatności. Dziękujemy!


Kod antyspamowy
Odśwież