Uszkodzony dach, auto w rowie, pożar (z raportu straży pożarnej)

wtorek, 12 marzec 2019 09:22 Dział: Powiat Średzki
Oceń ten artykuł
(1 głos)

W miniony weekend Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał dla województwa dolnośląskiego ostrzeżenie drugiego stopnia o nadchodzących silnych wiatrach, których średnia prędkość wynosiła od 30 km/h do 45 km/h, w porywach od 70 km/h do 90 km/h. Również w naszym powiecie niesprzyjające warunki pogodowe dały o sobie znać.

Strażacy z powiatu średzkiego brali udział w kilkudziesięciu akcjach, w których szkody i zagrożenie bezpieczeństwa powodował silny wiatr. Najczęściej zastępy straży pożarnej wyjeżdżały do powalonych drzew oraz uszkodzonych poszyć dachowych. 

Wczoraj (11.03.2019 r., około 01:00) dyżurny Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Środzie Śląskiej odebrał zgłoszenie dotyczące uszkodzenia poszycia dachowego w miejscowości Osiek.

- Oderwany fragment pokrycia dachu uszkodził pobliskie linie energetyczne. Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu oraz oświetleniu miejsca zdarzenia, natomiast zabezpieczeniem linii energetycznych zajęli się pracownicy pogotowia energetycznego  – wyjaśnia Dariusz Domaradzki, rzecznik prasowy KP PSP w Środzie Śląskiej.

W miniony weekend, prawdopodobnie na skutek niesprzyjających warunków atmosferycznych, kierowca  samochodu dostawczego wjechał do rowu.

- Kierujący samochodem marki Iveco, prawdopodobnie w skutek złych warunków pogodowych nie opanował samochodu, wjeżdżając do przydrożnego rowu drogi krajowej nr 5 w miejscowości Osiek. Pojazdem przewożone były elementy stalowe. Kierowca nie był w stanie samodzielnie opuścić pojazdu. Na miejsce wezwano pomoc. Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu akumulatora oraz wydostaniu osoby poszkodowanej z pojazdu i udzieleniu jej kwalifikowanej pierwszej pomocy – informuje rzecznik KP PSP. Straty oszacowano na około 10 000 złotych.

08.03.2019 r., chwilę po godz. 23:00, straż otrzymała zgłoszenie o wyczuwalnym zadymieniu w jednym z mieszkań przy ulicy Romualda Traugutta w Środzie Śląskiej.

- Zgłaszający twierdził, że przez kratkę wentylacyjną do jego mieszkania dostaje się dym. Wezwani na miejsce strażacy potwierdzili wyczuwalną woń dymu, a wykonane w mieszkaniu pomiary nie wykazały obecności tlenku węgla. Mieszkanie zostało przewietrzone, a strażacy sprawdzili piec. Prawdopodobną przyczyną powstawania zadymienia była otwarta wyczystka – wyjaśnia D. Domaradzki.

08.03.2018 r., około godziny 14:00, strażacy zostali wysłani do miejscowości Rzeczyca, gdzie paliły się nieużytki. Wiejący wiatr, nie ułatwiał im pracy. Pomimo tego, pożar trzciny został w porę ugaszony.

(kb) / fot. OSP Malczyce

Komentarze (0)

Nie ma tu jeszcze żadnych komentarzy

Skomentuj

  1. Komentujesz jako gość.
0 Znaków
Załączniki (0 / 3)
Udostępnij swoją lokalizację