UWAGA! Oszust grasuje po mieście

środa, 22 sierpień 2018 15:36 Dział: Środa Śląska
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Wczoraj dyżurny średzkiej komendy policji został powiadomiony o oszustwie. Mężczyzna podający się za pracownika gazowni okradł starszą panią...

21 sierpnia około południa do mieszkania 83-letniej mieszkanki Środy Śląskiej zapukał mężczyzna podający się z pracownika gazowni. Twierdził, że jego wizyta wynika z konieczności wymiany licznika i pod pozorem rzekomej wymiany urządzenia zażądał od starszej pani zaliczkę w kwocie 2000 złotych, po czym wyszedł. Kiedy 83-latka zorientowała się, że została oszukana, było już za późno.

Policjanci natychmiast po zgłoszeniu rozpoczęli poszukiwania mężczyzny. Funkcjonariusze sprawdzili pobliski teren oraz przyległe do miejsca zdarzenia ulice. Niestety bez skutku.

Obecnie policjanci wyjaśniają okoliczności tego zdarzenia oraz sprawdzają, czy nie doszło do innych podobnych zdarzeń.

Policjanci apelują do mieszkańców powiatu średzkiego o ostrożność. Każda wizyta osób podających się za przedstawicieli danej instytucji, czy firmy powinna zostać potwierdzona telefonicznie w ich siedzibie/urzędzie. Szczególnie naszą czujność powinno wzbudzić twierdzenie tych osób o  konieczności przekazania jakichkolwiek pieniędzy na poczet zaliczki, czy dokonania opłaty, a także nakłanianie do podpisywania nowych umów. W takich sytuacjach stosujmy zasadę ograniczonego zaufania. Jeżeli nie jesteśmy w stanie skontaktować się z pracodawcą odwiedzającej nas osoby, zadzwońmy do członka rodziny, który pomoże nam we właściwej ocenie sytuacji.

BARDZO WAŻNE!
Każdy przypadek oszustwa lub chociażby nieudanej próby wyłudzenia od nas pieniędzy, należy zgłaszać na nr alarmowy 997 lub 112. Daje to szansę na szybką reakcję Policji oraz możliwość ustalenia, a następnie zatrzymania bezwzględnych przestępców.

(ms) fot. policja

 

Komentarze  

Permalink 0 Radek
Oby dziada dorwała policja ale podejrzewam że już się przeniósł w nowe rejony. Najgorsze że pomimo ostrzeżeń starsze osoby dają się jeszcze naciągnąć na takie sztuczki.
2018-08-24 00:23 Odpowiedz Odpowiedz z cytatem Cytować
Permalink 0 Bart
Cwaniaczek i tak już pewnie znikł bo się zrobił dym więc szukaj wiatru w polu. A ludzie niech nie wierzą w żadne obietnice cudów i niczego nie podpisują. Nawet nie wiecie ile trzeba się namęczyć żeby później odkręcić tak podpisane umowy.
2018-08-22 21:52 Odpowiedz Odpowiedz z cytatem Cytować
Permalink 0 Artek
A o nie ten sam koleś który oferował jakieś podejrzane umowy przyłączania do sieci? Było jakiś czas temu w naszej gazecie. Ile razy trzeba powtarzać żeby nie wpuszczać i nawet nie zaczynać rozmowy z tego typu osobami?! Naprawdę ludzie dają się ogłupić.
2018-08-22 19:27 Odpowiedz Odpowiedz z cytatem Cytować
Permalink 0 Z KONOPI
a czy to nie ten sam pan szanowny FILIP roland-gazeta.pl/.../...
2018-08-22 16:25 Odpowiedz Odpowiedz z cytatem Cytować
Permalink 0 Jan
Na pewno ten sam bo się kręcił szukał i w końcu kogoś oszukał. Pewnie już zniknął z okolicy i zmienił rejon. Ludzie powinni kategorycznie gonić takich domokrążców tym bardziej że firmy dostarczające media nie wysyłają swoich przedstawicieli w teren!
2018-08-23 09:34 Odpowiedz Odpowiedz z cytatem Cytować

Dodaj komentarz

Wulgaryzmy - to wyrazy lub wyrażenia, będące dosadnym, ordynarnym określeniem zjawisk, które można nazwać, używając słów neutralnych stylistycznie. Nie są konieczne aby wyrazić swoje uczucia, pragnienia czy poglądy!

Niedopuszczalne jest umieszczanie na łamach forum serwisu postów sprzecznych z prawem polskim i międzynarodowym, związanych z pornografią, używkami, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej itp. oraz treści faszystowskich, wulgarnych, propagujących przemoc, obrażających uczucia religijne, naruszających prawa autorskie lub prawa innych osób itp. Przypadki łamania prawa mogą być zgłaszane właściwym służbom.

Cenimy wolność słowa, ale z poszanowaniem godności. Nie wyśmiewaj i nie obrażaj. Nie prowokuj i nie atakuj nikogo swoimi wypowiedziami. Komentarze naruszające regulamin mogą być usuwane. Traktuj innych tak, jak sam chciałbyś być traktowany.

Przed umieszczeniem wpisu, zapoznaj się z REGULAMINEM oraz Polityką Prywatności. Dziękujemy!


Kod antyspamowy
Odśwież