Uzbrojenie terenów inwestycyjnych w gminie Miękinia

czwartek, 18 kwiecień 2019 21:03 Dział: Miękinia
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Od lipca ubiegłego roku trwają prace związane z uzbrojeniem terenów inwestycyjnych w obrębie miejscowości Źródła, Błonie, Miękinia.

Dotychczas wykonano już w całości sieć wodociągową i kanalizacyjną, za wyjątkiem prac wykończeniowych. Duży postęp prac widać także przy budowie dróg. W ostatnim kwartale wykonano m.in. warstwę wiążącą i ścieralną z betonu asfaltowego na drodze wewnętrznej w Błoniach oraz na ul. Maszynowej w Źródłach.

Na pozostałych drogach wykonano warstwy podbudowy oraz rowy przydrożne na ul. Maszynowej i Piaskowej. Równolegle powstaje sieć teletechniczna, a zaawansowanie prac w tym zakresie wynosi już 60%. Na wszystkich drogach objętych inwestycją wbudowano kable, posadowiono fundamenty pod słupy oświetleniowe na ul. Maszynowej oraz drodze wewnętrznej w Błoniach i Miękini.

Inwestycja jest dofinansowana ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach RPO WD 2014-2020, z którego Gmina Miękinia pozyskała 5 325 440,70 zł. Realizacja projektu potrwa do końca września 2019 r.

(gm)

Komentarze (0)

Nie ma tu jeszcze żadnych komentarzy

Skomentuj

  1. Komentujesz jako gość.
0 Znaków
Załączniki (0 / 3)
Udostępnij swoją lokalizację