"Używki - im później, tym lepiej!" Podsumowanie projektu

niedziela, 20 styczeń 2019 13:52 Dział: Miękinia
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Miękini zakończył realizację projektu socjalnego pod nazwą „Używki im później tym lepiej”, który współorganizowała Gminna Komisja ds. Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Uzależnień w Miękini oraz Gminny Punkt Konsultacyjny.

Celem projektu było szerzenie wiedzy na temat szkodliwości sięgania w młodym wieku po używki: alkohol, narkotyki czy papierosy. Uświadamianie młodzieży jak destrukcyjny wpływ mają te środki na rozwijający się organizm, a także, że uleganie namowom środowiska i spożywanie np. alkoholu „dla towarzystwa” jest oznaką słabości, a nie dorosłości.

Ideą projektu było również zwiększenie świadomości mieszkańców gminy Miękinia o problemach jakim jest sięganie po alkohol, papierosy, czy narkotyki przez osoby nieletnie oraz zwiększenie skuteczności radzenia sobie z tym zjawiskiem i obrony przed nim. Mieszkańcy mogli również uzyskać informacje na temat instytucji pomocowych.

Najważniejszym etapem było przeprowadzenie warsztatów dla młodzieży szkolnej. Projekt trwał od września do grudnia 2018 r. i był skierowany do uczniów klas szóstych, siódmych i ósmych, w szkołach w Miękini, Lutyni i Pisarzowicach.

(gm) / fot. ug

Proponowane artykuły:

Komentarze (0)

Nie ma tu jeszcze żadnych komentarzy

Skomentuj

  1. Komentujesz jako gość.
0 Znaków
Załączniki (0 / 3)
Udostępnij swoją lokalizację