VI sesja Rady Miejskiej w Środzie Śląskiej (na żywo)

środa, 27 luty 2019 15:13 Dział: Środa Śląska
Oceń ten artykuł
(3 głosów)

Rozpoczęła się VI sesja Rady Miejskiej w Środzie Śląskiej. Jednym z punktów obrad jest sprawozdanie z wysokości średnich wynagrodzeń nauczycieli na poszczególnych stopniach awansu zawodowego w szkołach prowadzonych przez jednostkę samorządu terytorialnego.

 

Planowany porządek obrad:

1/ Otwarcie sesji.
2/ Ustalenie porządku obrad.
3/ Usprawiedliwienia radnych.
4/ Sprawozdanie z wysokości średnich wynagrodzeń nauczycieli na poszczególnych stopniach awansu zawodowego w szkołach prowadzonych przez jednostkę samorządu terytorialnego.
5/ Rozpatrzenie propozycji Burmistrza ws. zmian w gminnym programie ograniczenia niskiej emisji wspieranego z budżetu Gminy Środa Śląska.
6/ „45 minut dla Samorządów”.
7/ Podjęcie uchwał.
8/ Interpelacje i zapytania.
9/ Sprawozdanie z działalności Burmistrza Środy Śląskiej w okresie między sesjami.
10/ Wolne wnioski i informacje.
11/ Zakończenie sesji.

Wykaz projektów uchwał do podjęcia na Sesji Rady Miejskiej w Środzie Śląskiej w dniu 27 lutego 2019 roku

1/ Projekt uchwały nr 22/2019 – w sprawie opracowania i przekazania do zaopiniowania projektu Regulaminu dostarczania wody i odprowadzania ścieków na terenie gminy Środa Śląska.
2/ Projekt uchwały nr 23/2019 – w sprawie uchwalenia zmiany miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego miasta Środa Śląska w obrębie geodezyjnym.
3/ Projekt uchwały nr 24/2019 – w sprawie uchwalenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego gminy Środa Śląska w zakresie lokalizacji napowietrznej linii elektroenergetycznej 2 x 110 kV relacji Przybków – Kąty Wrocławskie – Klecina.
4/ Projekt uchwały nr 25/2019 – zmieniająca uchwałę nr XXXIII/312/01 Rady Gminy i Miasta w Środzie Śląskiej z dnia 28 marca 2001 roku w sprawie zasad gospodarowania nieruchomościami stanowiącymi własność Gminy i Miasta Środa Śląska.
5/ Projekt uchwały nr 26/2019 – w sprawie wyrażenia zgody na wydzierżawienie gruntu w trybie bezprzetargowym na okres do 10 lat na terenie miasta Środa Śląska.
6/ Projekt uchwały nr 27/2019 – w sprawie wyrażenia zgody na wydzierżawienie gruntu w trybie bezprzetargowym na okres do 10 lat na terenie miasta Środa Śląska.
7/ Projekt uchwały nr 28/2019 – w sprawie wyrażenia zgody na wydzierżawienie gruntu w trybie bezprzetargowym na okres do 10 lat na terenie miasta Środa Śląska.
8/ Projekt uchwały nr 29/2019 – w sprawie wyrażenia zgody na wydzierżawienie gruntu w trybie bezprzetargowym na okres do 10 lat na terenie miasta Środa Śląska.
9/ Projekt uchwały nr 30/2019 – w sprawie wyrażenia zgody na udzielenie bonifikaty od opłaty jednorazowej z tytułu przekształcenia prawa użytkowania wieczystego w prawo własności gruntów stanowiących własność Gminy Środa Śląska.
10/ Projekt uchwały nr 14/2019 – II wersja – w sprawie zmian w Statucie Gminy Środa Śląska.
11/ Projekt uchwały nr 31/2019 – zmieniający uchwałę nr LXVI/595/18 Rady Miejskiej w Środzie Śląskiej z dnia 28 sierpnia 2018 r. w sprawie ustalenia Regulaminu Targowiska Miejskiego „Mój Rynek” – Lokalny Rynek Rolno-Spożywczy w Środzie Śląskiej.
12/ Projekt uchwały nr 32/2019 – w sprawie przyjęcia rocznego planu pracy Rady Miejskiej w Środzie Śląskiej oraz planów pracy stałych komisji Rady Miejskiej w Środzie Śląskiej.
13/ Projekt uchwały nr 33/2019 – w sprawie poboru opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi w drodze inkasa.
14/ Projekt uchwały nr 34/2019 – w sprawie poboru podatku rolnego, leśnego i od nieruchomości od osób fizycznych w drodze inkasa.
15/ Projekt uchwały nr 35/2019 – w sprawie określenia zasad i trybu udzielania dotacji celowych dla osób fizycznych nie prowadzących działalności gospodarczej na dofinansowanie z budżetu Gminy Środa Śląska prac obejmujących wymianę źródeł ciepła w budynkach i lokalach mieszkalnych na korzystniejsze z punktu widzenia kryterium sprawności energetycznej oraz kryterium ekologicznego.

Ostatnio zmieniany piątek, 01 marzec 2019 16:49

Komentarze (7)

This comment was minimized by the moderator on the site

Oj chyba z tym jedynym w Europie tulipanowcem to pani burmistrz przesadziła. Już na dzień dobry mija się z prawdą. Co to będzie dalej?

This comment was minimized by the moderator on the site

pan M. Nowakowski jest czlowiekiem skromnym,kulturalnym i kompetentnym,czemu dal wyraz piastujac funkce vice...on znajdzie sie na kazdym stanowisku i w kazdym otoczeniu,a że nie ma parcia na"szklo" i wladze,po prostu tak ma...w kazdym razie kontakt z p. Marcinem jako urzednikiem czy po prostu czlowiekiem to prawdziwa przyjemnośc...dziękuję p. Marcinie za dotychczasowa prace i zycze sukcesow zawodowych...

This comment was minimized by the moderator on the site

Pytanie takie są planowane jakies imprezy na lato sw wina itp dożynki bo jak do tej pory zero kalendarza pewnie Miękinia załatwi sprawe festiwal lata konkret zawsze ,,,a w srodzie nawet nie wiadomo czy kulinianie zagraja

This comment was minimized by the moderator on the site

No proszę w końcu ktoś zna się na rzeczy. Widać że kobieta wie o co chodzi. Nowy burmistrz jak nic. Nasz lord jest przy niej malutki jak myszka.

This comment was minimized by the moderator on the site

Ojojoj, chyba Adaś strzelił sobie jednocześnie w kolano i stopę zatrudniając nowego zastępcę. To będzie koniec jego kariery samorządowej, przynajmniej w naszej gminie. Aż dziw bierze, że wziął sobie kogoś z większą wiedzą i osiągnięciami w samorządzie. I jaka wygadana. hehehe

This comment was minimized by the moderator on the site

Co Ty AR robisz czy MN??

This comment was minimized by the moderator on the site

Szkoda w tym wszystkim MN, bo to bardzo kompetentny Urzednik.

Nie ma tu jeszcze żadnych komentarzy

Skomentuj

  1. Komentujesz jako gość.
0 Znaków
Załączniki (0 / 3)
Udostępnij swoją lokalizację