Vibracoustic świętuje 20-lecie działalności zakładu w Środzie Śląskiej

poniedziałek, 20 maj 2019 11:51 Dział: Środa Śląska
Oceń ten artykuł
(5 głosów)

Firma Vibracoustic, czołowy światowy specjalista w zakresie redukcji hałasu, wibracji i uciążliwości użytkowania (NVH), obchodziła 20 rocznicę powstania polskiego zakładu w Środzie Śląskiej wraz z ok. 600 pracownikami i gośćmi, w tym z przedstawicielami władz lokalnych i partnerami. Założony w 1999 roku polski oddział produkuje komponenty dla rozwiązań NVH w zakresie komfortu jazdy w przemyśle samochodowym.

 - Nasz zakład w Środzie Śląskiej i jego pracownicy są ważną i silną częścią naszej światowej sieci. Od momentu założenia zakład w południowo-zachodniej Polsce stale się rozwija: w 2006 roku powstał drugi zakład produkcyjny działający w oparciu o najnowocześniejsze procesy technologiczne, a w 2013 roku została wybudowana nowa hala logistyczna. W 2018 roku zainwestowaliśmy około czterech milionów euro w powiększenie zakładu, co spowodowało utworzenie 50 nowych miejsc pracy. Ostatnie inwestycje podkreślają znaczenie Środy Śląskiej w naszej strategii rozwoju i efektywności - mówi Frank Müller, CEO firmy Vibracoustic AG.

- Jesteśmy bardzo dumni z dokonań naszego zakładu. Codziennie nasi pracownicy dokładają wszelkich starań, aby osiągać jak najlepsze wyniki. Dodając komfort do motoryzacji jesteśmy rzetelnym partnerem dla naszych klientów -  dodaje Grzegorz Hebdzyński, dyrektor zakładu w Środzie Śląskiej. - - Cieszymy się, że możemy uczcić ten wyjątkowy dzień i podzielić się nim z naszymi pracownikami i lokalnymi partnerami. Środa Śląska to nowoczesny zakład, oferujący dogodne warunki zatrudnienia. Wspieramy rozwój kariery i zapewniamy bezpieczne środowisko pracy.

 Portfolio produktów zakładu w Środzie Śląskiej

Producenci pojazdów lekkich i komercyjnych oraz bezpośredni dostawcy na całym świecie polegają na rozwiązaniach NVH firmy Vibracoustic. Elementy, takie jak łożyska, tuleje, amortyzatory, izolatory i tłumiki redukują hałas i drgania powodowane przez układy napędowe i niekorzystne warunki drogowe. Dzięki temu kierowcy i pasażerowie mogą cieszyć się komfortem jazdy.

W Środzie Śląskiej firma Vibracoustic produkuje konwencjonalne i hydrauliczne elementy podwozi dla swoich międzynarodowych klientów z branży samochodowej. Wraz z rozbudową zakładu w Środzie Śląskiej wzmocniono specjalistyczną ekspercką wiedzę Vibracoustic w zakresie mikrokomórkowego poliuretanu (MCU). MCU jest innowacyjnym materiałem stosowanym w komponentach, który może być kompresowany i efektywnie stosowany w bardzo małych przestrzeniach montażowych. W Środzie Śląskiej powstał dział prototypów wraz z laboratorium testowym, co znacznie skraca proces rozwoju i wdrożenia zamówień klientów.

Obecnie Vibracoustic zatrudnia w Środzie Śląskiej 750 osób.

 Oferując niestandardowe rozwiązania zwiększające komfort, wydajność, bezpieczeństwo i trwałość, Vibracoustic jest liderem w branży motoryzacyjnej NVH. Doświadczenie firmy Vibracoustic w całym cyklu eksploatacji produktu oraz we wszystkich układach pojazdów, a także szeroka gama produktów umożliwiają firmie Vibracoustic rozwiązywanie bieżących i przyszłych problemów związanych z NVH we wszystkich segmentach rynku motoryzacyjnego. Zatrudniając ponad 10 tysięcy osób w 43 zakładach produkcyjnych i centrach inżynieryjnych w 19 krajach, Vibracoustic świadczy usługi dla wszystkich głównych producentów samochodów. W 2018 roku firma Vibracoustic osiągnęła sprzedaż na poziomie ok. 2,1 mld euro. Szczegółowe informacje można znaleźć na stronie www.vibracoustic.com

(mpr)  / Darmstadt / Środa Śląska, 20 maja 2019

Proponowane artykuły: