VIII Powiatowy Konkurs Czytelniczy klas II i III

poniedziałek, 19 marzec 2018 14:40 Dział: Powiat Średzki
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

15 marca w Szkole Podstawowej nr 3 w Środzie Śląskiej odbył się VIII Powiatowy Konkurs Czytelniczy klas II i III. W czytelniczych zmaganiach wzięło udział kilkunastu uczniów z terenu powiatu średzkiego.

- Celem konkursu jest propagowanie aktywności czytelniczej uczniów klas młodszych szkoły podstawowej, rozwijanie ich zainteresowań oraz szerzenie kultury czytelniczej – wyjaśnia Celina Staśko. - W konkursie brali udział uczniowie szkół podstawowych naszego powiatu: z Ciechowa, Kostomłot, Malczyc, Miękini, Rakoszyc, Szczepanowa i Środy Śląskiej – dodaje.

Uczniowie klas drugich sprawdzali swoją znajomość „Legend polskich” Wandy Chotomskiej, a klas trzecich baśni „U złotego źródła – Baśnie polskie” wyboru Stefani Wortman.

 

Laureatami konkursu klas drugich zostali:

I miejsce - Gabriel Kozik (SP Malczyce),

II miejsce – Szymon Tułak (SP Środa Śl.),

III miejsce – Milena Sikora (SP Miękinia).

 

Laureatami konkursu klas trzecich zostali:

I miejsce – Wiktoria Wojciechowicz (SP Rakoszyce),

II miejsce – Jakub Brzeziński (SP Malczyce),

III miejsce – Paweł Bała (SP Szczepanów).

 

- Konkurs przebiegał w miłej atmosferze. Nasi goście w czasie oczekiwania na wyniki oglądali część artystyczną przygotowaną przez uczniów naszej szkoły. Serdecznie dziękujemy za piękne występy paniom Monice Wołyniec, Zofii Szerudze i Ewie Kąkol oraz ich podopiecznym. Wszystkim laureatom i uczestnikom konkursu gratulujemy oraz zapraszamy na kolejny IX Konkurs Czytelniczy Klas II i III w przyszłym roku szkolnym – dodaje nauczycielka.

Za przygotowanie, organizację i przebieg konkursu odpowiadały nauczycielki edukacji wczesnoszkolnej: Celina Staśko, Małgorzata Musiał, Beata Polak i Anna Wójcik.

Celina Staśko/red fot. Celina Staśko

Proponowane artykuły:

Ostatnio zmieniany środa, 21 marzec 2018 20:37

Dodaj komentarz

Wulgaryzmy - to wyrazy lub wyrażenia, będące dosadnym, ordynarnym określeniem zjawisk, które można nazwać, używając słów neutralnych stylistycznie. Nie są konieczne aby wyrazić swoje uczucia, pragnienia czy poglądy!

Niedopuszczalne jest umieszczanie na łamach forum serwisu postów sprzecznych z prawem polskim i międzynarodowym, związanych z pornografią, używkami, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej itp. oraz treści faszystowskich, wulgarnych, propagujących przemoc, obrażających uczucia religijne, naruszających prawa autorskie lub prawa innych osób itp. Przypadki łamania prawa mogą być zgłaszane właściwym służbom.

Cenimy wolność słowa, ale z poszanowaniem godności. Nie wyśmiewaj i nie obrażaj. Nie prowokuj i nie atakuj nikogo swoimi wypowiedziami. Komentarze naruszające regulamin mogą być usuwane. Traktuj innych tak, jak sam chciałbyś być traktowany.

Przed umieszczeniem wpisu, zapoznaj się z REGULAMINEM oraz Polityką Prywatności. Dziękujemy!


Kod antyspamowy
Odśwież