"Kuchenne Rewolucje" Magdy Gessler po sąsiedzku

"Kuchenne Rewolucje" Magdy Gessler po sąsiedzku

Od niedzieli do czwartku w Kawicach nagrywane były sceny do programu kulinarnego „Kuchenne Rewolucje”, który prowadzi Magda Gessler.

Nowa oferta Al Lago! Atrakcyjna promocja i świąteczna propozycja

Nowa oferta Al Lago! Atrakcyjna promocja i świąteczna propozycja

Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z naszym aktualnym menu, atrakcyjną promocją w godzinach lunchowych oraz świąteczną propozycją wigilijną dla…

Zebrali ponad 3,5 tys. złotych na paczki dla potrzebujących

Zebrali ponad 3,5 tys. złotych na paczki dla potrzebujących

Przez dwa dni 4 i 11 grudnia, na ulicach naszego miasta kwestowali uczniowie Szkoły Podstawowej Nr 3 z Odziałem…

Będą ponowne wybory do Rady Gminy Kostomłoty

Będą ponowne wybory do Rady Gminy Kostomłoty

Zarządzeniem Wojewody Dolnośląskiego, 17 lutego 2019 r. odbędą się ponowne wybory do Rady Gminy Kostomłoty w jednomandatowym okręgu wyborczym nr…

W 100. Rocznicę Niepodległości. Uroczystości w Kostomłotach

wtorek, 13 listopad 2018 13:45
Oceń ten artykuł
(4 głosów)

Jak przystało na tę szczególną datę, jaką jest 11 listopada, także w Kostomłotach uczczono święto odzyskania przez Polskę niepodległości.

W drodze do miejscowości mijaliśmy wiele domów, przy których na wietrze powiewały biało-czerwone flagi. W ten sposób mieszkańcy pokazali, że pamiętają o wydarzeniach z 1918 roku.

W kościele parafialnym w Kostomłotach, odbyła się msza święta w intencji poległych w walkach Polaków. Następnie wszyscy uczestnicy, śpiewając pieśni patriotyczne wspólnie z zespołem ludowym Kostomłocianie, udali się na cmentarz parafialny, gdzie pod pomnikiem, przedstawiciele m.in. władz samorządowych oraz instytucji złożyli wiązanki, ku pamięci poległych. 

W tym miejscu pani dyrektor Gimnazjum w Kostomłotach przypomniała krótką lekcję historii, życząc na końcu swojej wypowiedzi kolejnych lat niepodległości dla Polski, do której powinien dążyć każdy obywatel, nie tylko odświętnie.

Później, w krótkiej inscenizacji na deskach Gminnego Ośrodka Kultury wystąpili uczniowie miejscowej szkoły, którzy „ciężkie lata" naszego kraju przedstawili w programie słowno – muzycznym.

(kb) fot. kb

Ostatnio zmieniany wtorek, 13 listopad 2018 18:41

Dodaj komentarz

Wulgaryzmy - to wyrazy lub wyrażenia, będące dosadnym, ordynarnym określeniem zjawisk, które można nazwać, używając słów neutralnych stylistycznie. Nie są konieczne aby wyrazić swoje uczucia, pragnienia czy poglądy!

Niedopuszczalne jest umieszczanie na łamach forum serwisu postów sprzecznych z prawem polskim i międzynarodowym, związanych z pornografią, używkami, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej itp. oraz treści faszystowskich, wulgarnych, propagujących przemoc, obrażających uczucia religijne, naruszających prawa autorskie lub prawa innych osób itp. Przypadki łamania prawa mogą być zgłaszane właściwym służbom.

Cenimy wolność słowa, ale z poszanowaniem godności. Nie wyśmiewaj i nie obrażaj. Nie prowokuj i nie atakuj nikogo swoimi wypowiedziami. Komentarze naruszające regulamin mogą być usuwane. Traktuj innych tak, jak sam chciałbyś być traktowany.

Przed umieszczeniem wpisu, zapoznaj się z REGULAMINEM oraz Polityką Prywatności. Dziękujemy!


Kod antyspamowy
Odśwież