W 100. Rocznicę Niepodległości. Uroczystości w Kostomłotach

wtorek, 13 listopad 2018 13:45 Dział: Kostomłoty
Oceń ten artykuł
(4 głosów)

Jak przystało na tę szczególną datę, jaką jest 11 listopada, także w Kostomłotach uczczono święto odzyskania przez Polskę niepodległości.

W drodze do miejscowości mijaliśmy wiele domów, przy których na wietrze powiewały biało-czerwone flagi. W ten sposób mieszkańcy pokazali, że pamiętają o wydarzeniach z 1918 roku.

W kościele parafialnym w Kostomłotach, odbyła się msza święta w intencji poległych w walkach Polaków. Następnie wszyscy uczestnicy, śpiewając pieśni patriotyczne wspólnie z zespołem ludowym Kostomłocianie, udali się na cmentarz parafialny, gdzie pod pomnikiem, przedstawiciele m.in. władz samorządowych oraz instytucji złożyli wiązanki, ku pamięci poległych. 

W tym miejscu pani dyrektor Gimnazjum w Kostomłotach przypomniała krótką lekcję historii, życząc na końcu swojej wypowiedzi kolejnych lat niepodległości dla Polski, do której powinien dążyć każdy obywatel, nie tylko odświętnie.

Później, w krótkiej inscenizacji na deskach Gminnego Ośrodka Kultury wystąpili uczniowie miejscowej szkoły, którzy „ciężkie lata" naszego kraju przedstawili w programie słowno – muzycznym.

(kb) fot. kb

Ostatnio zmieniany wtorek, 13 listopad 2018 18:41

Komentarze (0)

Nie ma tu jeszcze żadnych komentarzy

Skomentuj

  1. Komentujesz jako gość.
0 Znaków
Załączniki (0 / 3)
Udostępnij swoją lokalizację