×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 147.

W czerwcu ponownie ruszy linia 519 (Środa Śląska - Wrocław)

poniedziałek, 14 maj 2018 09:58 Dział: Powiat Średzki
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Mieszkańcy powiatu średzkiego mogą odetchnąć z ulgą. Od 1 czerwca wznowione zostaną dwa kursy linii 519. Czy to początek powrotu autobusów spółki Polbus na trasę Środa Śląska-Wrocław-Środa Śląska.

 

Na taką wiadomość mieszkańcy powiatu średzkiego borykający się na co dzień z problemem dojazdu do Wrocławia i powrotu z pracy czy szkoły, długo czekali. Od czasu, kiedy w połowie lutego tego roku spółka Polbus wycofała wszystkie kursy linii 519 mieszkańcy powiatu mieli sporo kłopotów w dotarciem do lekarza czy zakładów pracy zlokalizowanych we Wrocławiu.

- Od poniedziałku przestaje działać komunikacja Polbus PKS między Wrocławiem a Środą śląską kierowca rozdawał kartki z informacją że komunikacji już nie będzie żadem autobus już nie będzie jeździł. KTO NA TO POZWOLIŁ !!!!!!!!!!!! Jak do pracy dojechać do szkoły OKROPNE!!!!!!!! Busy takiej ilości pasażerów nie przewiozą – pisali wówczas do naszej redakcji rozgoryczeni czytelnicy.

Podobnych głosów było znacznie więcej. Standardem osób wracających z Wrocławia było oczekiwanie na transport nawet przez dwie godziny. Rozmowy prowadzone w połowie marca w startostwie średzkim w obecności m.in. starosty średzkiego, prywatnych przewoźników, burmistrza Środy Śląskiej, włodarzy poszczególnych gmin, a także przedstawicieli spółki Polbus nie przyniosły oczekiwanych rezultatów.

- Mamy z tym olbrzymi problem. Mamy bardzo dużo informacji i skarg od mieszkańców dotyczących linii pozawieszanych lub ich kursowania. Mamy informacje dotyczące młodzieży dojeżdżającej do szkół ponadgimnazjalnych – mówił podczas spotkania starosta średzki Sebastian Burdzy.

Pytania o linie 519

Podczas spotkania pojawiły się kolejne pytania odnośnie wycofanej przez spółkę Polbus linii 519.

- Czy w kontekście pisma, które otrzymaliśmy od państwa w lutym 2018 roku dotyczącego zawieszenia linii, spółka Polbus bierze pod uwagę powrót do zawieszonych linii? - padło pytanie skierowane do przedstawicieli największego przewoźnika.

- W takiej formie, w jakim kształcie aktualnie jest komunikacja, nie – wyjaśniła przedstawicielka spółki. - Część zawieszonych linni obsługuje gmina. Zdziwiło mnie, dlaczego gmina postąpiła w ten, a nie inny sposób. W momencie, kiedy wystartowała ze swoimi pojazdami i przez pół miesiąca woziła mieszkańców za darmo, trudno, by inny przewoźnicy jeździli również za darmo – mówił wówczas przedstawiciel spółki Polbus, podkreślając, że linia 5109 nie zostanie wznowiona.

Zapytania

26 kwietnia tego roku Bogusław Krasucki, wystosował do prezesa spółki Polbus, Krzysztofa Balawejdera pismo z prośbą o przywrócenie kursów linii 519.

- Działając w imieniu własnym, na rzecz publicznego, a w szczególności mając na uwadze interes mieszkańców miasta i gminy Środa Śląska, uprzejmie proszę o przywrócenie kursów autobusowych linii 519 relacji Środa Śląska-Wrocław-Środa Śląska oraz kursów, które nie kolidują z liniami Średzkiej Komunikacji Publicznej, zlikwidowanych w dniu 12 lutego – czytamy w opublikowanym przez Bogusłwa Krasuckiego piśmie skierowanym do władz spółki. - Szczególnie ważne w komunikacji, którą państwo zapewnialiście do dnia 12 lutego były kursy: do Wrocławia o godzinie 5:30 i do Środy Śląskiej o godzinie 15:20. Wynika to głównie z potrzeby dojazdu do pracy, a także lekarza i wreszcie do szkół oraz późniejszego powrotu do domu – czytamy w uzasadnieniu prośby.

Wznowienie połączeń

W opublikowanym niedawno dokumencie przesłanym przez prezesa spółki Polbus, Krzyszofa Balawejdera do Bogusława Krasuckiego czytamy o przywróceniu dwóch wspomnianych w korespondencji kursach.

- Działając w imieniu spółki Polbus PKS uprzejmie informuję, że w związku z pańską prośbą dotyczącą przywrócenia dwóch kluczowych dla mieszkańców miasta i gminy Środa Śląska kursów umożliwiających komunikację z Wrocławiem ponownie przeanalizowaliśmy realizowaną przez nas komunikację - czytamy w piśmie prezesa spółki Polbus. - Biorąc pod uwagę interes publiczny, a także ekonomiczny reprezentowanej przeze mnie spółki, z dniem 1 czerwca 2018 roku wznowimy wnioskowane przez pana połączenia - informuje Krzysztof Balawejder.

A zatem od 1 czerwca mieszkańcy naszego powiatu będę mogli ponownie korzystać z dwóch kursów linii 519 – o godzinie 5:30 ze Środy Śląskiej i o godzinie 15:20 z Wrocławia.

(isz), Fot. isz, facebook/ B.Krasucki

32072768 1673582906083264 8735981669250498560 n

32187268 1675465702561651 8597531182260813824 n

 

Proponowane artykuły:

Ostatnio zmieniany wtorek, 15 maj 2018 23:07

Dodaj komentarz

Wulgaryzmy - to wyrazy lub wyrażenia, będące dosadnym, ordynarnym określeniem zjawisk, które można nazwać, używając słów neutralnych stylistycznie. Nie są konieczne aby wyrazić swoje uczucia, pragnienia czy poglądy!

Niedopuszczalne jest umieszczanie na łamach forum serwisu postów sprzecznych z prawem polskim i międzynarodowym, związanych z pornografią, używkami, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej itp. oraz treści faszystowskich, wulgarnych, propagujących przemoc, obrażających uczucia religijne, naruszających prawa autorskie lub prawa innych osób itp. Przypadki łamania prawa mogą być zgłaszane właściwym służbom.

Cenimy wolność słowa, ale z poszanowaniem godności. Nie wyśmiewaj i nie obrażaj. Nie prowokuj i nie atakuj nikogo swoimi wypowiedziami. Komentarze naruszające regulamin mogą być usuwane. Traktuj innych tak, jak sam chciałbyś być traktowany.

Przed umieszczeniem wpisu, zapoznaj się z REGULAMINEM oraz Polityką Prywatności. Dziękujemy!


Kod antyspamowy
Odśwież