W gminie Malczyce można oddać trujący azbest

piątek, 20 lipiec 2018 12:20
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Na posesjach i w gospodarstwach można jeszcze dostrzec na pokryciach dachowych szkodliwy azbest.

Z terenu gminy Malczyce zniknie ponad 62 tony azbestu za pośrednictwem firmy EKO-MIX z Wrocławia, która zajmie się usunięcie oraz unieszkodliwieniem wyrobów azbestowych. Wszystkie niezbędne prace związane z usunięciem potrwają do 15 sierpnia.

- Dzięki staraniom gminy, udało się pozyskać z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej we Wrocławiu środki w kwocie 34 583,74 zł na realizację zadania. Mieszkańcy nie poniosą żadnych kosztów związanych z usunięciem i unieszkodliwieniem wyrobów - informuje Urząd Gminy Malczyce.

Usuwanie azbestu z pokryć dachowych cieszy się dużym zainteresowaniem mieszkańców i związku z tym, gmina Malczyce zachęca wszystkich chętnych do składania deklaracji na przyszły rok. Wszystkie niezbędne dokumenty potrzebne do zgłoszenia i informacje na kolejne lata można uzyskać w Urzędzie Gminy Malczyce w pok. Nr 14, Tel 71-317-92-23 wew. 213.

(ws/ug) fot. Gmina Malczyce

Ostatnio zmieniany piątek, 20 lipiec 2018 12:44

Dodaj komentarz

Wulgaryzmy - to wyrazy lub wyrażenia, będące dosadnym, ordynarnym określeniem zjawisk, które można nazwać, używając słów neutralnych stylistycznie. Nie są konieczne aby wyrazić swoje uczucia, pragnienia czy poglądy!

Niedopuszczalne jest umieszczanie na łamach forum serwisu postów sprzecznych z prawem polskim i międzynarodowym, związanych z pornografią, używkami, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej itp. oraz treści faszystowskich, wulgarnych, propagujących przemoc, obrażających uczucia religijne, naruszających prawa autorskie lub prawa innych osób itp. Przypadki łamania prawa mogą być zgłaszane właściwym służbom.

Cenimy wolność słowa, ale z poszanowaniem godności. Nie wyśmiewaj i nie obrażaj. Nie prowokuj i nie atakuj nikogo swoimi wypowiedziami. Komentarze naruszające regulamin mogą być usuwane. Traktuj innych tak, jak sam chciałbyś być traktowany.

Przed umieszczeniem wpisu, zapoznaj się z REGULAMINEM oraz Polityką Prywatności. Dziękujemy!


Kod antyspamowy
Odśwież