W Karnicy doszło do nagłego zatrzymania krążenia

czwartek, 29 marzec 2018 19:04
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Zbyt mała ilość karetek pogotowia w powiecie średzkim powoduje, że do zdarzeń izolowanych wysyłana jest straż pożarna, co staje się już codziennością.

 

Dzisiaj przed południem w miejscowości Karnice w gminie Udanin, doszło do zatrzymania akcji serca. Natychmiast na miejsce zdarzenia zostali wysłani strażacy z OSP w Ujeździe Górnym, JRG ze Środy Śląskiej oraz Lotnicze Pogotowie Ratunkowe.

Po przyjeździe jednostek OSP, mężczyzna był reanimowany przez świadków zdarzenia. Strażacy przejęli działania i z pomocą defibrylatora walczyli o jego życie. W międzyczasie przybył śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Niestety, po długiej reanimacji lekarz z Lotniczego Pogotowia Ratunkowego stwierdził zgon 69-latka.

Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca akcji i lądowiska dla LPR oraz reanimacji krążeniowo-oddechowej z użyciem AED.

(ws)

Proponowane artykuły:

Ostatnio zmieniany sobota, 31 marzec 2018 04:07

Dodaj komentarz

Wulgaryzmy - to wyrazy lub wyrażenia, będące dosadnym, ordynarnym określeniem zjawisk, które można nazwać, używając słów neutralnych stylistycznie. Nie są konieczne aby wyrazić swoje uczucia, pragnienia czy poglądy!

Niedopuszczalne jest umieszczanie na łamach forum serwisu postów sprzecznych z prawem polskim i międzynarodowym, związanych z pornografią, używkami, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej itp. oraz treści faszystowskich, wulgarnych, propagujących przemoc, obrażających uczucia religijne, naruszających prawa autorskie lub prawa innych osób itp. Przypadki łamania prawa mogą być zgłaszane właściwym służbom.

Cenimy wolność słowa, ale z poszanowaniem godności. Nie wyśmiewaj i nie obrażaj. Nie prowokuj i nie atakuj nikogo swoimi wypowiedziami. Komentarze naruszające regulamin mogą być usuwane. Traktuj innych tak, jak sam chciałbyś być traktowany.

Przed umieszczeniem wpisu, zapoznaj się z REGULAMINEM oraz Polityką Prywatności. Dziękujemy!


Kod antyspamowy
Odśwież