W Komornikach powstanie długo wyczekiwana droga

wtorek, 28 sierpień 2018 13:31 Dział: Środa Śląska
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

W Komornikach w końcu powstanie nowa droga do świetlicy wiejskiej oraz boiska, o co mieszkańcy zabiegali od kilku lat.

Inwestycja, zgodnie z umową, ma być wykonana do końca września br., a jej wartość to 287 tys. zł. Powstanie 320 metrów nawierzchni podwójnie utrwalonej grysem i emulsją asfaltową - od Drogi Krajowej nr 94 do ul. Strefowej. 

- 24 sierpnia br. w Urzędzie Miejskim w Środzie Śląskiej odbyło się podpisanie umowy z firmą Budromos z Legnicy na realizację inwestycji na ul. Okrężnej w Komornikach - informuje gmina Środa Śl.

- Chodnik jest projektowany przez projektanta zewnętrznego i zostanie zrealizowany po uzgodnieniu oraz uzyskaniu pozwolenia na budowę - dodaje Marta Wilczyńska, rzecznik prasowy Urzędu Miejskiego w Środzie Śląskiej. 

Z nieoficjalnego źródła wiemy, że budowa ma się rozpocząć jeszcze w tym tygodniu. Mieszkańcy prace przygotowawcze mogą obserwować już dziś.

(kb) fot. mk

Komentarze  

Permalink -1 mieszkaniec
Zdecydowanie tego nawet nie można nazwać drogą, za co burmistrz daje im 300 tyś ? Droga zostanie utwardzona i posypana drobnymi kamykami zalanymi smołą, czyli czymś najgorszym.. Dzieci chciały by pojechać na rolka, deskorolkach czy hulajnogach to nie bo na takim asfalcie to zęby wybiją.. ! bez krawężników... Taką drogę to sobie mogą w .... wsadzić . !! za 2 lata inny lub ten sam burmistrz będzie to naprawiać!!! Czekam na projekt chodników ( już sie boje ) !
2018-08-30 10:44 Odpowiedz Odpowiedz z cytatem Cytować
Permalink -1 Witek
Niestety ale jak widać przed wyborami mamy nagle wysyp obietnic i nagłe rozpoczecia projektów które powinny być załatwione lata temu. Co wybory taka sama taktyka. Niestety tak to wygląda wszędzie w kraju.
2018-08-30 14:04 Odpowiedz Odpowiedz z cytatem Cytować
Permalink -2 do wiadomokto
nie cieszcie się na zapas mieszkańcy Komornik. Droga Juszczyn -Wojczyce, tzn umowa na jej remont podpisana z wykonawcą miesiąc temu. Realizacja zaplanowana na 3 m-ce, licząc od 1 sierpnia. Mamy 28 sierpnia i nic się jeszcze nie zaczęło dziać w tej sprawie. Ale przedwyborczy "news" poszedł.
2018-08-28 20:01 Odpowiedz Odpowiedz z cytatem Cytować
Permalink 0 Groniec
A czego się spodziewasz skoro co wybory tak samo to wygląda. Trzeba nabić sobie poparcie to się podpisuje projekty i zaczyna inwestycje a po wyborach zastój na kilka lat i tak w koło Macieja.
2018-08-30 14:07 Odpowiedz Odpowiedz z cytatem Cytować
Permalink 0 wiadomokto
no nareszcie szanowne władze się wezmą zato
2018-08-28 15:39 Odpowiedz Odpowiedz z cytatem Cytować
Permalink 0 Franky
Władze zazwyczaj się biorą za cokolwiek w momencie jak zbliżają się wybory i trzeba zabłysnąć. Zauważcie że wszędzie jest tak samo. Nie wiem czy żeby było utrzymane tempo inwestycji to trzeba by mieć wybory co 2 lata?
2018-08-30 14:37 Odpowiedz Odpowiedz z cytatem Cytować

Dodaj komentarz

Wulgaryzmy - to wyrazy lub wyrażenia, będące dosadnym, ordynarnym określeniem zjawisk, które można nazwać, używając słów neutralnych stylistycznie. Nie są konieczne aby wyrazić swoje uczucia, pragnienia czy poglądy!

Niedopuszczalne jest umieszczanie na łamach forum serwisu postów sprzecznych z prawem polskim i międzynarodowym, związanych z pornografią, używkami, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej itp. oraz treści faszystowskich, wulgarnych, propagujących przemoc, obrażających uczucia religijne, naruszających prawa autorskie lub prawa innych osób itp. Przypadki łamania prawa mogą być zgłaszane właściwym służbom.

Cenimy wolność słowa, ale z poszanowaniem godności. Nie wyśmiewaj i nie obrażaj. Nie prowokuj i nie atakuj nikogo swoimi wypowiedziami. Komentarze naruszające regulamin mogą być usuwane. Traktuj innych tak, jak sam chciałbyś być traktowany.

Przed umieszczeniem wpisu, zapoznaj się z REGULAMINEM oraz Polityką Prywatności. Dziękujemy!


Kod antyspamowy
Odśwież