W momencie zatrzymania trzymał w ręku butelkę z piwem

wtorek, 26 marzec 2019 13:02 Dział: Powiat Średzki
Oceń ten artykuł
(2 głosów)

Dzielnicowi z Posterunku Policji z Kostomłotów otrzymali informację, że po terenie gminy  porusza się pojazd marki Opel, którego kierujący może znajdować się pod wpływem alkoholu.

- Po niedługim czasie na jednej z dróg publicznych policjanci zauważyli wskazany pojazd, który zatrzymali do kontroli. Jakież było ich zdziwienie, kiedy podchodząc do samochodu zauważyli, że kierowca jak gdyby nigdy nic trzyma w ręku otwartą butelkę z piwem. Wynik przeprowadzonego badania stanu trzeźwości nie był już zaskoczeniem. Mężczyzna był nietrzeźwy, miał bowiem ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie - informuje asp. szt. Marta Stefanowska, oficer prasowy Komendy Powiatowej P0licji w Środzie Śląskiej.

Podczas dalszych czynności funkcjonariusze ustalili, iż 33-letni mieszkaniec powiatu średzkiego nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami. W związku z tym wykroczeniem nałożyli na mężczyznę grzywnę w postaci mandatu karnego. Nietrzeźwy kierujący, w związku z popełnionym przestępstwem, musi liczyć się również z odpowiedzialnością karną.

- Przestępstwo kierowania pojazdem mechanicznym po drodze publicznej w stanie nietrzeźwości zagrożone jest karą do dwóch lat pozbawienia wolności - przypomina policjantka.

(rol/ms) / fot. zdj. ilustracyjne

Komentarze (0)

Nie ma tu jeszcze żadnych komentarzy

Skomentuj

  1. Komentujesz jako gość.
0 Znaków
Załączniki (0 / 3)
Udostępnij swoją lokalizację