Artykuły wg. daty publikacji (kalendarz).

« Styczeń 2019 »
Pn Wt Śr Czw Pt Sb Nie
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31      

W Środzie Śląskiej pobiegli dla Niepodległej

piątek, 09 listopad 2018 19:34 Dział: Sport / nowy
Oceń ten artykuł
(2 głosów)

Każdy kto tylko miał ochotę, mógł wziąć dziś udział w biegu rekreacyjnym zorganizowanym przez Powiatowy Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Środzie Śląskiej, Ośrodek Sportu i Rekreacji oraz Gminę Środa Śląska.

Imprezę rozpoczęto przed Średzkim Parkiem Wodnym uroczystym powitaniem i rozgrzewką. Punktualnie o godzinie 11:11 uczestnicy odśpiewali hymn narodowy, a kilkanaście minut później ustawili się na linii startu.

Bieg Niepodległości przebiegał na dystansie 2100 m, a jedynym warunkiem uczestnictwa było posiadanie elementu ubioru w barwach narodowych. Nie liczyły się wyniki, a udział. Tu czasu nikt nie mierzył, wszyscy byli zwycięzcami i otrzymali pamiątkowe medale. Najważniejsze było uczczenie 100-lecia Niepodległości Polski.

Podsumowaniem wydarzenia było spotkanie w rynku i złożenie wieńca pod pomnikiem Żołnierzy Polskich.

(red) fot. wk

Dodaj komentarz

Wulgaryzmy - to wyrazy lub wyrażenia, będące dosadnym, ordynarnym określeniem zjawisk, które można nazwać, używając słów neutralnych stylistycznie. Nie są konieczne aby wyrazić swoje uczucia, pragnienia czy poglądy!

Niedopuszczalne jest umieszczanie na łamach forum serwisu postów sprzecznych z prawem polskim i międzynarodowym, związanych z pornografią, używkami, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej itp. oraz treści faszystowskich, wulgarnych, propagujących przemoc, obrażających uczucia religijne, naruszających prawa autorskie lub prawa innych osób itp. Przypadki łamania prawa mogą być zgłaszane właściwym służbom.

Cenimy wolność słowa, ale z poszanowaniem godności. Nie wyśmiewaj i nie obrażaj. Nie prowokuj i nie atakuj nikogo swoimi wypowiedziami. Komentarze naruszające regulamin mogą być usuwane. Traktuj innych tak, jak sam chciałbyś być traktowany.

Przed umieszczeniem wpisu, zapoznaj się z REGULAMINEM oraz Polityką Prywatności. Dziękujemy!


Kod antyspamowy
Odśwież