W Udaninie po raz drugi polowano na jajka

piątek, 30 marzec 2018 10:58 Dział: Udanin
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

W Udanie odbyła się II edycja konkursu wielkanocnego pn. „Polowanie na jajka”, którego organizatorem jest wójt gminy Udanin, Teresa Olkiewicz.

Konkurs jest adresowany do szkół z terenu gminy. W tegorocznej edycji wzięło udział dwunastu uczniów, ośmioro ze Szkoły Podstawowej w Udaninie oraz czworo z Gimnazjum w Ujeździe Górnym.

Konkurs, który odbywa się w miejscowym parku, ma budować wśród młodzieży podstawy proekologiczne oraz krzewić tradycję wielkanocną.

- Pani wójt przybliżyła pokrótce uczestnikom historię parku, a także nawiązała do występujących gatunków drzew i ich wieku. Natomiast po przedstawieniu zasad konkurencji, uczniowie przystąpili do rywalizacji. Ich zadaniem było odnalezienie w jak najszybszym czasie sześciu różnokolorowych jajek ukrytych na terenie parku. Zorganizowana została także dodatkowa konkurencja, w której uczniowie musieli odnaleźć „Złote Jajko” – informuje Urząd Gminy Udanin.

Najlepsi okazali się uczniowie reprezentujący gimnazjum - Patryk Sobczak i Szymon Ilczyński, którzy najszybciej odnaleźli wszystkie 6 jajek. Na drugim miejscu uplasowały się reprezentantki szkoły podstawowej - Martyna Gawenda i Dominika Bańkowska. Na ostatnim miejscu "podium" znaleźli się uczniowie SP - Szymon Pupka oraz Laura Górecka.

Wszyscy zwycięzcy zostali nagrodzeni przez p. wójt, a nagrodę specjalną, za odnalezienie „Złotego Jajka” otrzymał Szymon Pupka.

(ws) fot. Gmina Udanin

Wójt gminy Udanin Teresa Olkiewicz składa serdeczne podziękowania Pani Krystynie Frącz i Panu Eildertowi Derk Oldenziel za udostępnienie parku, dyrekcji szkół - Paniom: Bożenie Basa i Dorocie Byrze za przychylność i wzięcie udziału w konkursie oraz Panu Marcinowi Filończykowi i Pani Beacie Chomąt za opiekę nad dziećmi.

Ostatnio zmieniany sobota, 31 marzec 2018 03:57

Dodaj komentarz

Wulgaryzmy - to wyrazy lub wyrażenia, będące dosadnym, ordynarnym określeniem zjawisk, które można nazwać, używając słów neutralnych stylistycznie. Nie są konieczne aby wyrazić swoje uczucia, pragnienia czy poglądy!

Niedopuszczalne jest umieszczanie na łamach forum serwisu postów sprzecznych z prawem polskim i międzynarodowym, związanych z pornografią, używkami, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej itp. oraz treści faszystowskich, wulgarnych, propagujących przemoc, obrażających uczucia religijne, naruszających prawa autorskie lub prawa innych osób itp. Przypadki łamania prawa mogą być zgłaszane właściwym służbom.

Cenimy wolność słowa, ale z poszanowaniem godności. Nie wyśmiewaj i nie obrażaj. Nie prowokuj i nie atakuj nikogo swoimi wypowiedziami. Komentarze naruszające regulamin mogą być usuwane. Traktuj innych tak, jak sam chciałbyś być traktowany.

Przed umieszczeniem wpisu, zapoznaj się z REGULAMINEM oraz Polityką Prywatności. Dziękujemy!


Kod antyspamowy
Odśwież