W Udaninie po raz drugi polowano na jajka

piątek, 30 marzec 2018 10:58 Dział: Udanin
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

W Udanie odbyła się II edycja konkursu wielkanocnego pn. „Polowanie na jajka”, którego organizatorem jest wójt gminy Udanin, Teresa Olkiewicz.

Konkurs jest adresowany do szkół z terenu gminy. W tegorocznej edycji wzięło udział dwunastu uczniów, ośmioro ze Szkoły Podstawowej w Udaninie oraz czworo z Gimnazjum w Ujeździe Górnym.

Konkurs, który odbywa się w miejscowym parku, ma budować wśród młodzieży podstawy proekologiczne oraz krzewić tradycję wielkanocną.

- Pani wójt przybliżyła pokrótce uczestnikom historię parku, a także nawiązała do występujących gatunków drzew i ich wieku. Natomiast po przedstawieniu zasad konkurencji, uczniowie przystąpili do rywalizacji. Ich zadaniem było odnalezienie w jak najszybszym czasie sześciu różnokolorowych jajek ukrytych na terenie parku. Zorganizowana została także dodatkowa konkurencja, w której uczniowie musieli odnaleźć „Złote Jajko” – informuje Urząd Gminy Udanin.

Najlepsi okazali się uczniowie reprezentujący gimnazjum - Patryk Sobczak i Szymon Ilczyński, którzy najszybciej odnaleźli wszystkie 6 jajek. Na drugim miejscu uplasowały się reprezentantki szkoły podstawowej - Martyna Gawenda i Dominika Bańkowska. Na ostatnim miejscu "podium" znaleźli się uczniowie SP - Szymon Pupka oraz Laura Górecka.

Wszyscy zwycięzcy zostali nagrodzeni przez p. wójt, a nagrodę specjalną, za odnalezienie „Złotego Jajka” otrzymał Szymon Pupka.

(ws) fot. Gmina Udanin

Wójt gminy Udanin Teresa Olkiewicz składa serdeczne podziękowania Pani Krystynie Frącz i Panu Eildertowi Derk Oldenziel za udostępnienie parku, dyrekcji szkół - Paniom: Bożenie Basa i Dorocie Byrze za przychylność i wzięcie udziału w konkursie oraz Panu Marcinowi Filończykowi i Pani Beacie Chomąt za opiekę nad dziećmi.

Ostatnio zmieniany sobota, 31 marzec 2018 03:57

Komentarze (0)

Nie ma tu jeszcze żadnych komentarzy

Skomentuj

  1. Komentujesz jako gość.
0 Znaków
Załączniki (0 / 3)
Udostępnij swoją lokalizację