W zabytkowym kościele w Udaninie będą nowe okna i drzwi

piątek, 30 marzec 2018 11:43 Dział: Udanin
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Urząd Gminy w Udaninie stara się wykorzystywać fundusze zewnętrze w różnych dziedzinach wsparcia lokalnego.

Wójt gminy Udanin Teresa Olkiewicz 29 marca br. podpisała umowę na realizację projektu „Wsparcie na wdrążanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność” w ramach programu „Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER” ogłoszonego przez Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego.

Za pieniądze pozyskane z dotacji wymieniona zostanie stolarka okienna oraz drzwi w zabytkowym kościele św. Urszuli w Udaninie.

- Celem inwestycji jest zachowanie dziedzictwa kulturowego, uchronienie zabytku przed postępującą degradacją, a także tworzenie warunków do promocji gminy oraz podniesienia atrakcyjności turystycznej terenu wiejskiego, w tym obszaru LGD "Szlakiem Granitu". Jest to kolejny krok gminy Udanin w kierunku ratowania cennego dziedzictwa lokalnego, co w efekcie doprowadzi do rozwojowi bazy kulturalnej i pozwoli na wdrożenie wielu działań na rzecz mieszkańców, tworząc warunki do organizacji wystaw, koncertów, realizacji wspólnych przedsięwzięć i kultywowania lokalnych tradycji - informują pracownicy Urzędu Gminy Udanin.

Kwota uzyskana przez Urząd Gminy Udanin wynosi 130 327,32 zł, a całość dotacji z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego 79 355,00 zł.

(ws) fot. Gmina Udanin

ud kosciol1

ud kosciol2

Ostatnio zmieniany sobota, 31 marzec 2018 03:54

Dodaj komentarz

Wulgaryzmy - to wyrazy lub wyrażenia, będące dosadnym, ordynarnym określeniem zjawisk, które można nazwać, używając słów neutralnych stylistycznie. Nie są konieczne aby wyrazić swoje uczucia, pragnienia czy poglądy!

Niedopuszczalne jest umieszczanie na łamach forum serwisu postów sprzecznych z prawem polskim i międzynarodowym, związanych z pornografią, używkami, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej itp. oraz treści faszystowskich, wulgarnych, propagujących przemoc, obrażających uczucia religijne, naruszających prawa autorskie lub prawa innych osób itp. Przypadki łamania prawa mogą być zgłaszane właściwym służbom.

Cenimy wolność słowa, ale z poszanowaniem godności. Nie wyśmiewaj i nie obrażaj. Nie prowokuj i nie atakuj nikogo swoimi wypowiedziami. Komentarze naruszające regulamin mogą być usuwane. Traktuj innych tak, jak sam chciałbyś być traktowany.

Przed umieszczeniem wpisu, zapoznaj się z REGULAMINEM oraz Polityką Prywatności. Dziękujemy!


Kod antyspamowy
Odśwież