Warsztaty chemiczne BASF w PZSP nr 1 w Środzie Śląskiej

poniedziałek, 05 listopad 2018 15:23 Dział: Powiat Średzki
Oceń ten artykuł
(1 głos)

Oznaczanie chłonności nośników katalitycznych oraz obliczanie ilości prekursora fazy aktywnej potrzebnej do zaimpregnowania nośnika – takie m.in. zadania stały przed uczniami Powiatowego Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Środzie Śląskiej w trakcie kolejnych warsztatów przygotowanych przy współpracy z BASF.  

Zajęcia poprowadził dr Bartosz Ura, CCE Coating Process Engineering Manager w Zakładzie Produkcji Katalizatorów BASF.

- Jako firma odpowiedzialna społecznie chętnie angażujemy się w długofalowe projekty edukacyjne skupione wokół chemii  - mówi Adam Orlikowski, Deputy Site Manager, który przekazał uczniom zaproszenie na wyjazd do Centrum Nauki Kopernik w Warszawie ufundowane przez BASF. - Jestem przekonany, że wizyta w tym wyjątkowym miejscu, dodatkowo zainspiruje Was się do poznawania i zrozumienia otaczającego świata również w naukowym ujęciu – dodaje.  

Grupa około 30 uczniów już w listopadzie wyjedzie dzięki BASF do Centrum Nauki Kopernik w Warszawie.

BASF od 2016 roku wspiera szkolnictwo zawodowe, niezwykle istotne z perspektywy lokalnego rynku pracy. Projekt partnerskiej klasy BASF o profilu Monter - Mechatronik w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Środzie Śląskiej oferuje możliwość zdobycia praktycznych kompetencji zawodowych. Pracownia chemiczna działająca na terenie Liceum im. Mikołaja Kopernika pomaga rozwijać zainteresowania oraz inspiruje młodzież do dalszego kształcenia na wrocławskich uczelniach.

BASF naukę chemii popularyzuje również wśród najmłodszych za pośrednictwem profilu Chemiatomy na Facebooku oraz strony internetowej Chemiatomy.pl gdzie regularnie publikowane są ciekawostki ze świata nauki.

(mpr)

Proponowane artykuły:

Komentarze  

Permalink +2 hmmm
Ta propaganda to PORAŻKA.
2018-11-06 09:58 Odpowiedz Odpowiedz z cytatem Cytować
Permalink +3 Izka
Ta szkoła to jakiś żart. Jestem uczennicą klasy biol-chem i nigdy w tej klasie nie robiliśmy doświadczeń. No chyba, że na dni otwarte (tylko wybrane osoby) lub gdy przyjeżdżał do nas basf (wtedy doświadczenia robiły osoby z basfu). Naprawdę nie wiem o co chodzi z tą pracownią chemiczną, bo jest tu tylko na pokaz. Na lekcji nauczycielka tylko włącza nam jakieś filmiki z doświadczeniami, sami nie robimy ich nigdy. No chyba, że jedziemy na uniwersytet wrocławski na zajęcia za które musimy płacić 60 zł :)) Dodam, że większość doświadczeń które tam robimy nie są jakoś niezwykle niebezpieczne, więc na spokojnie możnaby je było zrobić w szkole. Wydaje mi się, że ktoś musi mieć interes w tych zajęciach, bo nie są nam potrzebne, szczerze wystarczyłoby zrobić jakieś doświadczenie na lekcji, a nie wozić nas po Wrocławiu... Dodam że w istonie bardzo inspiruje mnie widok pustej pracowni na każdej lekcji chemii :)) Pozdrawiam :)))))))))
2018-11-06 07:37 Odpowiedz Odpowiedz z cytatem Cytować

Dodaj komentarz

Wulgaryzmy - to wyrazy lub wyrażenia, będące dosadnym, ordynarnym określeniem zjawisk, które można nazwać, używając słów neutralnych stylistycznie. Nie są konieczne aby wyrazić swoje uczucia, pragnienia czy poglądy!

Niedopuszczalne jest umieszczanie na łamach forum serwisu postów sprzecznych z prawem polskim i międzynarodowym, związanych z pornografią, używkami, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej itp. oraz treści faszystowskich, wulgarnych, propagujących przemoc, obrażających uczucia religijne, naruszających prawa autorskie lub prawa innych osób itp. Przypadki łamania prawa mogą być zgłaszane właściwym służbom.

Cenimy wolność słowa, ale z poszanowaniem godności. Nie wyśmiewaj i nie obrażaj. Nie prowokuj i nie atakuj nikogo swoimi wypowiedziami. Komentarze naruszające regulamin mogą być usuwane. Traktuj innych tak, jak sam chciałbyś być traktowany.

Przed umieszczeniem wpisu, zapoznaj się z REGULAMINEM oraz Polityką Prywatności. Dziękujemy!


Kod antyspamowy
Odśwież