Wczorajszy bilans: śmiertelny wypadek i kolizja

czwartek, 05 lipiec 2018 11:16 Dział: Powiat Średzki
Oceń ten artykuł
(1 głos)

Wczoraj około godz. 17:00 we Wróblowicach doszło do tragicznego wypadku po zdarzeniu samochodu osobowego z ciężarowym, a po godzinie 19:00 miała miejsce kolizja z udziałem samochodów osobowych w miejscowości Błonie.

 

Wróblowice

64-letni mężczyzna jadący samochodem marki Ford od strony Legnicy z nie wyjaśnionych przyczyn zmienił pas jezdni, wjeżdżając pod rozpędzony samochód ciężarowy marki Mercedes, jadący od strony Wrocławia. Kierowca osobówki, pomimo długiej reanimacji, zmarł na miejscu zdarzenia. Policjanci sprawdzili stan trzeźwość kierowcy samochodu ciężarowego i jego pasażera. Obaj byli trzeźwi.

- Na miejscu wykonywano czynności z udziałem biegłego z zakresu wypadków drogowych pod nadzorem prokuratora, który skierował ciało tragicznie zmarłego do Zakładu Medycyny Sądowej - mówi st. asp. Marta Stefanowska, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Środzie Śląskiej.

Jak dowiedzieliśmy się nieoficjalnie tachograf wykazał, że ciężarówka w momencie zderzenia jechała z prędkością 55 km/h.

 

Błonie

O godzinie19:37 doszło do kolizji dwóch samochodów osobowych.

- Kierującym pojazdem marki Volkswagen powiadomił, że nieznana osoba o nie ustalonej tożsamości najechała na tył jego samochodu, po czym się oddaliła się z miejsca zdarzenia. Policjanci, na podstawie informacji od zgłaszającego sporządzili dokumentację. Kierujący nie odniósł obrażeń - twierdzi rzeczniczka policji.

(kb) fot. 24wroclaw.pl

Komentarze (0)

Nie ma tu jeszcze żadnych komentarzy

Skomentuj

  1. Komentujesz jako gość.
0 Znaków
Załączniki (0 / 3)
Udostępnij swoją lokalizację