We wtorek akcja protestacyjna policjantów

sobota, 07 lipiec 2018 13:58 Dział: Powiat Średzki
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

10 lipca w całym kraju ma się odbyć akcja protestacyjna policjantów, taką decyzję wydał Niezależny Samorządny Związek Zawodowy Policjantów. 

 

Przewodniczący NSZZP z zarządu dolnośląskiego poinformował nas, że wszystkie jednostki policji z Dolnego Śląska mają prawo do protestów, gdyż służby mundurowe jako grupa zawodowa nie mogą strajkować.

Przewiduje się strajk włoski, który będzie miał na celu prowadzenie skrupulatnych kontroli drogowych. W trakcie jego trwania nie będą wystawiane mandaty, a jedynie pouczenia. Prawdopodobnie może dojść do manifestacji ogólnokrajowej.

Dlaczego policja postanowiła podjąć się tak rygorystycznych działań. Czego chcą inicjatorzy protestu?

  1. Przywrócenia dla funkcjonariuszy poprzedniego systemu emerytalnego, który obowiązywał do 31 grudnia 2012 roku.
  2. Podwyżek w postaci dodatków na motywacyjny wzrost uposażeń do kwoty 650 złotych na jednego funkcjonariusza.
  3. Odmrożenia waloryzacji uposażeń oraz wprowadzenia pełnej odpłatności za nadgodziny i służby w dni ustawowo wolne od pracy. 
  4. Przywrócenia pełnego uposażenia za urlop chorobowy dla policjantów, którzy przebywali na nim przez 30 dni w roku.
  5. Zrównania statusu funkcjonariuszy. 

O tym czy Komenda Powiatowa Policji w Środzie Śląskiej weźmie udział w akcji, przekonamy się niebawem. 

Protest potrwa aż do zaakceptowania przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji stawianych postulatów przez stróżów prawa.

(kb) zdj. facebook

Harmonogram protestacyjny

Ostatnio zmieniany wtorek, 17 lipiec 2018 00:21

Dodaj komentarz

Wulgaryzmy - to wyrazy lub wyrażenia, będące dosadnym, ordynarnym określeniem zjawisk, które można nazwać, używając słów neutralnych stylistycznie. Nie są konieczne aby wyrazić swoje uczucia, pragnienia czy poglądy!

Niedopuszczalne jest umieszczanie na łamach forum serwisu postów sprzecznych z prawem polskim i międzynarodowym, związanych z pornografią, używkami, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej itp. oraz treści faszystowskich, wulgarnych, propagujących przemoc, obrażających uczucia religijne, naruszających prawa autorskie lub prawa innych osób itp. Przypadki łamania prawa mogą być zgłaszane właściwym służbom.

Cenimy wolność słowa, ale z poszanowaniem godności. Nie wyśmiewaj i nie obrażaj. Nie prowokuj i nie atakuj nikogo swoimi wypowiedziami. Komentarze naruszające regulamin mogą być usuwane. Traktuj innych tak, jak sam chciałbyś być traktowany.

Przed umieszczeniem wpisu, zapoznaj się z REGULAMINEM oraz Polityką Prywatności. Dziękujemy!


Kod antyspamowy
Odśwież