Wędkowanie z okazji Dnia Dziecka

środa, 05 czerwiec 2019 12:42 Dział: Środa Śląska
Oceń ten artykuł
(2 głosów)

W miejscu lubianym i szczególnie odwiedzanym przez średzian czyli na Kajakach, w minioną sobotę (1 czerwca) odbyły się zawody wędkarskie dla dzieci.

Rywalizacja rozpoczęła się o godzinie 9:00. Na wyznaczonych miejscach, wspólnie z opiekunami młodociani wędkarze rozpoczęli połowy. Jak podkreśla prezes średzkiego Koła PZW Sazan Jerzy Durman – Zawody z okazji Dnia Dziecka mają na celu popularyzowanie rekreacji wędkarskiej. Podczas zawodów wędkarskich trzeba się wykazać ogromną cierpliwością, z którą świetnie sobie poradzili nawet najmłodsi uczestnicy

W zawodach udział wzięło 16 uczestników, zarówno chłopcy jak i dziewczynki. Radość z każdej złowionej, nawet niewielkiej rybki, była bezcenna. Połów odbywał się na zasadach złap i puść, więc każda ryba wróciła do akwenu Kajaki.

Na koniec trzygodzinnej rywalizacji podsumowano wyniki. Każdy z uczestników zaprezentował swoją siatkę z rybami, które zostały zważone. Dwójce z uczestników w tym dniu szczęście sprzyjało szczególnie. Michalina Świdzińska, którą pasją do wędkowania zaraził tato,  wyłowiła ze stawu dwa razy jesiotra, a łączna waga złowionych ryb  wyniosła 2390 g co sprawiło, że dziewczynka zdobyła 2 miejsce.  Swoją, prawdopodobnie dotychczas największą rybę złowił najmłodszy uczestnik Szymon Grenda. Ważącego około 1 300 g pstrąga pomagał mu wyjąć z wody tato. Pierwsze miejsce w tym dniu zajął Krystian Bielecki, który złowił ryby ważące 3740 g. Natomiast 3 miejsce należało do Aleksandry Witos.

Jednak jak podkreślają wędkarze z koła Sazan, nie wyniki były tu najważniejsze, a zabawa i możliwość zdobycia cennego doświadczenia. Wszyscy uczestnicy otrzymali nagrody w postaci sprzętu wędkarskiego, a po udanych połowach, na zawodników czekał zasłużony poczęstunek.

(kb) / fot. kb

Komentarze (2)

This comment was minimized by the moderator on the site

Szacunek dla Tych którym się chce! Pozdrawiam i chylę czoła!

This comment was minimized by the moderator on the site

sroda dzien ..................

Nie ma tu jeszcze żadnych komentarzy

Skomentuj

  1. Komentujesz jako gość.
0 Znaków
Załączniki (0 / 3)
Udostępnij swoją lokalizację