"Kuchenne Rewolucje" Magdy Gessler po sąsiedzku

"Kuchenne Rewolucje" Magdy Gessler po sąsiedzku

Od niedzieli do czwartku w Kawicach nagrywane były sceny do programu kulinarnego „Kuchenne Rewolucje”, który prowadzi Magda Gessler.

Nowa oferta Al Lago! Atrakcyjna promocja i świąteczna propozycja

Nowa oferta Al Lago! Atrakcyjna promocja i świąteczna propozycja

Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z naszym aktualnym menu, atrakcyjną promocją w godzinach lunchowych oraz świąteczną propozycją wigilijną dla…

Zebrali ponad 3,5 tys. złotych na paczki dla potrzebujących

Zebrali ponad 3,5 tys. złotych na paczki dla potrzebujących

Przez dwa dni 4 i 11 grudnia, na ulicach naszego miasta kwestowali uczniowie Szkoły Podstawowej Nr 3 z Odziałem…

Będą ponowne wybory do Rady Gminy Kostomłoty

Będą ponowne wybory do Rady Gminy Kostomłoty

Zarządzeniem Wojewody Dolnośląskiego, 17 lutego 2019 r. odbędą się ponowne wybory do Rady Gminy Kostomłoty w jednomandatowym okręgu wyborczym nr…

Więcej ryb w naszych stawach i rozlewiskach

niedziela, 02 grudzień 2018 12:49
Oceń ten artykuł
(1 głos)

Liny, szczupaki i karasie pospolite trafiły w do zbiorników wodnych na terenie powiatu średzkiego w ramach tegorocznej akcji zarybiania.

Zarybianie odbyło się w listopadzie. Była to druga duża akcja zorganizowana przez powiat, we współpracy z Powiatową Społeczną Strażą Rybacką oraz stowarzyszeniami wędkarskimi.  

Materiał zarybieniowy trafił do zbiorników wodnych w Brodnie, Gosławicach, Wilczkowie, Chomiąży, Piekarach, średzkich Kajaków,  a także do rozlewisk rzeki Jeziorka  w gminie Miękinia.

Akcja miała na celu odbudowę różnorodności gatunkowej rodzimych gatunków ryb i została sfinansowana ze środków Powiatowego Funduszu Ochrony Środowiska. – Cieszymy się z akcji i pomocy starosty powiatu. Dzięki niej mogliśmy zakupić rodzime, cenione, lecz rzadziej kupowane gatunki ryb. Przypomnę, że z PZW dostajemy głównie karpia, teraz, po tym zarybianiu, możemy mówić o różnorodności gatunkowej naszych wód –  podsumował akcję Andrzej Lech, komendant społecznej straży.

Wszystkie ryby kupiono u dolnośląskich, certyfikowanych hodowców. 

(rfp) fot. rfp

ryby

Proponowane artykuły:

Ostatnio zmieniany niedziela, 02 grudzień 2018 17:15

Komentarze  

Permalink -2 Bolek Sanitatar
czegoś bardziej chorego to dawno nie czytałem . Zapłacili hodowcy jakiemuś, żeby wyhodował. Kupili - wpuszczają do Kajaków - żeby mieli co łapać. Siedzi potem jeden z drugim zimno, deszcz, leje- wędki jakby mógł to by ze 4 zarzucił. W siatce ryby trzepoczą, pełna siata. I tak te same typki dzień w dzień. Ja się pytam po co mu te ryby. - Kto to żre ? Codziennie. Ile on ma gąb do wykarmienia w domu? To oni przez cały tydzień żrą RYBY ? No ja Cierpię  Dole .
Luuuudzie
2018-12-03 13:28 Odpowiedz Odpowiedz z cytatem Cytować
Permalink 0 paranoja
w większości z tego co wiem to je wypuszczają z powrotem do zbiornika a nie żrą ciągle ryby :zzz
2018-12-03 13:40 Odpowiedz Odpowiedz z cytatem Cytować
Permalink 0 Edek
I co z tego. Koło Sazan zamyka sobie Kajaki. Teraz jak opłacisz karte np. w Malczycach to zapomnij o łowieniu na Kajakach. Teraz nich zamkną Wilczków i zobaczymy co powiedza ci zapisani w kole w Środzie Ślaskiej.
Kto na to pozwala?
2018-12-03 12:58 Odpowiedz Odpowiedz z cytatem Cytować
Permalink +2 edek
Ta po tygodniu plowa tego co wpuszcza jest juz wylowiona
2018-12-02 20:21 Odpowiedz Odpowiedz z cytatem Cytować
Permalink +4 kręcioła
zarybiają i wyławiają i się kręci :P
2018-12-02 14:44 Odpowiedz Odpowiedz z cytatem Cytować

Dodaj komentarz

Wulgaryzmy - to wyrazy lub wyrażenia, będące dosadnym, ordynarnym określeniem zjawisk, które można nazwać, używając słów neutralnych stylistycznie. Nie są konieczne aby wyrazić swoje uczucia, pragnienia czy poglądy!

Niedopuszczalne jest umieszczanie na łamach forum serwisu postów sprzecznych z prawem polskim i międzynarodowym, związanych z pornografią, używkami, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej itp. oraz treści faszystowskich, wulgarnych, propagujących przemoc, obrażających uczucia religijne, naruszających prawa autorskie lub prawa innych osób itp. Przypadki łamania prawa mogą być zgłaszane właściwym służbom.

Cenimy wolność słowa, ale z poszanowaniem godności. Nie wyśmiewaj i nie obrażaj. Nie prowokuj i nie atakuj nikogo swoimi wypowiedziami. Komentarze naruszające regulamin mogą być usuwane. Traktuj innych tak, jak sam chciałbyś być traktowany.

Przed umieszczeniem wpisu, zapoznaj się z REGULAMINEM oraz Polityką Prywatności. Dziękujemy!


Kod antyspamowy
Odśwież