Więcej ryb w naszych stawach i rozlewiskach

niedziela, 02 grudzień 2018 12:49 Dział: Powiat Średzki
Oceń ten artykuł
(1 głos)

Liny, szczupaki i karasie pospolite trafiły w do zbiorników wodnych na terenie powiatu średzkiego w ramach tegorocznej akcji zarybiania.

Zarybianie odbyło się w listopadzie. Była to druga duża akcja zorganizowana przez powiat, we współpracy z Powiatową Społeczną Strażą Rybacką oraz stowarzyszeniami wędkarskimi.  

Materiał zarybieniowy trafił do zbiorników wodnych w Brodnie, Gosławicach, Wilczkowie, Chomiąży, Piekarach, średzkich Kajaków,  a także do rozlewisk rzeki Jeziorka  w gminie Miękinia.

Akcja miała na celu odbudowę różnorodności gatunkowej rodzimych gatunków ryb i została sfinansowana ze środków Powiatowego Funduszu Ochrony Środowiska. – Cieszymy się z akcji i pomocy starosty powiatu. Dzięki niej mogliśmy zakupić rodzime, cenione, lecz rzadziej kupowane gatunki ryb. Przypomnę, że z PZW dostajemy głównie karpia, teraz, po tym zarybianiu, możemy mówić o różnorodności gatunkowej naszych wód –  podsumował akcję Andrzej Lech, komendant społecznej straży.

Wszystkie ryby kupiono u dolnośląskich, certyfikowanych hodowców. 

(rfp) fot. rfp

ryby

Proponowane artykuły:

Ostatnio zmieniany niedziela, 02 grudzień 2018 17:15

Komentarze (5)

This comment was minimized by the moderator on the site

czegoś bardziej chorego to dawno nie czytałem . Zapłacili hodowcy jakiemuś, żeby wyhodował. Kupili - wpuszczają do Kajaków - żeby mieli co łapać. Siedzi potem jeden z drugim zimno, deszcz, leje- wędki jakby mógł to by ze 4 zarzucił. W siatce ryby trzepoczą, pełna siata. I tak te same typki dzień w dzień. Ja się pytam po co mu te ryby. - Kto to żre ? Codziennie. Ile on ma gąb do wykarmienia w domu? To oni przez cały tydzień żrą RYBY ? No ja Cierpię  Dole .
Luuuudzie

This comment was minimized by the moderator on the site

w większości z tego co wiem to je wypuszczają z powrotem do zbiornika a nie żrą ciągle ryby :zzz

This comment was minimized by the moderator on the site

I co z tego. Koło Sazan zamyka sobie Kajaki. Teraz jak opłacisz karte np. w Malczycach to zapomnij o łowieniu na Kajakach. Teraz nich zamkną Wilczków i zobaczymy co powiedza ci zapisani w kole w Środzie Ślaskiej.
Kto na to pozwala?

This comment was minimized by the moderator on the site

Ta po tygodniu plowa tego co wpuszcza jest juz wylowiona

This comment was minimized by the moderator on the site

zarybiają i wyławiają i się kręci

Nie ma tu jeszcze żadnych komentarzy

Skomentuj

  1. Komentujesz jako gość.
0 Znaków
Załączniki (0 / 3)
Udostępnij swoją lokalizację