Wielkanocne anomalie pogodowe - jak będzie?

niedziela, 18 marzec 2018 19:07 Dział: Powiat Średzki
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Do Świąt Wielkanocnych zostały już niespełna 2 tygodnie, jednak pogoda sugeruje, jakoby znowu trzeba było ubierać choinkę. Zgodnie z zapowiedziami meteorologów na Dolnym Śląsku, ale nie tylko, w ten weekend aura jest jak najbardziej zimowa.

 

Opady śniegu przewidywane w sobotę i niedzielę, a ujemne temperatury pożegnamy dopiero we wtorek.

I choć do Wielkanocy jeszcze trochę czasu, co szkodzi przypomnieć sobie jaka pogoda towarzyszyła nam w poprzednich latach? Cofnijmy się więc do roku 2000. To właśnie wtedy odnotowano najcieplejszą Wielkanoc w historii. Najcieplej było w okolicach Koszalina, gdzie temperatura sięgnęła aż 28 stopni. W naszym regionie termometry wskazywały 27 stopni.

Odchodząc wspomnieniami od upalnych dni pewnie niejeden z nas pamięta mroźną Wielkanoc w 2013 roku. W marcu tego roku cała Polska była przykryta śnieżnym puchem. Zupełnie inaczej było już rok później, kiedy to temperatury oscylowały wokół 20 stopni.

A jak było rok temu? W Wielkanoc temperatura wynosiła ok. 10 stopni. Choć może aktualny widok zza okna nie zapowiada upalnych świąt, to jednak prognozy nie wskazują na to, żebyśmy mieli obawiać się mrozów. Przewidywana temperatura to ok. 9 stopni.

(ml) fot. zdj. ilustracyjne

Proponowane artykuły:

Komentarze (0)

Nie ma tu jeszcze żadnych komentarzy

Skomentuj

  1. Komentujesz jako gość.
0 Znaków
Załączniki (0 / 3)
Udostępnij swoją lokalizację