Wiemy już ile, gdzie i kiedy. Bike Maraton 2019 gotowy do jazdy!

poniedziałek, 07 styczeń 2019 13:38 Dział: Sport / nowy
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Będzie więcej i będzie dłużej. Będą też powroty do miejsc dawno przez Bike Maraton nie odwiedzanych i do takich, w których Bike Maratonu nie było tylko przez chwilę.

Zostaje klasyka i zostają miejsca najbardziej rozpoznawalne oraz takie, które wciąż jeszcze można uznać za nowe, ale takie, które spektakularnie wdarły się na listę przebojów Bike Maratonu. Kolejność maratonów znów trochę inna, daty w niektórych przypadkach lekko zmienione. W tym roku w cyklu mamy aż dwanaście wyścigów, a finał znów będzie w Sobótce. Jeśli czegoś „stałego” nie będzie, to tylko dlatego, że nowe propozycje i lokalizacje powinny taką lukę bez problemu uzupełnić.

Sezon zaczniemy 13 kwietnia w Miękini. To już oczywiście tradycja i nie ma żadnych powodów aby ją zmieniać. Jak co roku – kolarska Polska zacznie sezon właśnie tu, a Miękinia znów zostanie wiosenną stolicą polskiego MTB.

Organizatorzy z sobie tylko wiadomych źródeł dostali cynk, że zima w tym roku będzie sroga i śnieżna, więc góry będą musiały trochę na kolarzy poczekać. W oczekiwaniu na to aż śnieg spłynie z Gór Bystrzyckich, pościgamy się na Górze św. Anny i oczywiście w Zdzieszowicach (27 kwietnia), a dopiero 11 maja przyjedziemy do Polanicy – Zdroju aby przywitać wiosnę w górach.

Czwarty w kolejce będzie UCI Marathon Series w Jeleniej Górze – teraz już 2 czerwca.

Nie zwalniamy tempa, bo 15 czerwca czeka na nas Wisła i wymagające trasy w Beskidzie Śląskim.

Przyjazd tam to  chyba całkiem niezły pomysł, zważywszy że 6 lipca wypada przejechać Ultra Bike Maraton w Szklarskiej Porębie. Przetarcie przed wyjątkowym startem jest raczej wskazane – zwłaszcza, że w Karkonoszach czeka znów 100 km na najdłuższym dystansie.

Bielawa tradycyjnie zaprasza w okolicach 20 lipca i w tym roku właśnie tego dnia Bike Maraton ruszy w Góry Sowie.

Na nieco niższych wysokościach odbędzie się kolejna impreza cyklu zaplanowana na drugi miesiąc wakacji – 4 sierpnia czeka Obiszów.  Czy jest jeszcze ktoś kto się w Obiszowie nie ścigał? Czy jest ktoś kto nie chce się tam ścigać raz jeszcze???

25 sierpnia pora na największy come back sezonu i chyba również kilku ostatnich lat. Czas na Karpacz, którego w kalendarzu Bike Maratonu dawno nie było i którego oczywisty potencjał warto raz jeszcze przypomnieć.

Drugi powrót sezonu 2019 to Ludwikowice Kłodzkie – wracamy tam po krótkiej przerwie,  z nową energią do wyścigu po tej stronie Gór Sowich, po zupełnie nowych ścieżkach, szlakiem tajemnic i starych sztolni. Do podnóża Wielkiej Sowy zapraszamy 7 września.

Przedostatni w kolejce do finału jest Świeradów – Zdrój – w sam raz na koniec kalendarzowego lata – 21 września.

Czas na finał! Po ubiegłorocznych doświadczeniach i zachwytach nie mogło być inaczej – to musi być Sobótka.

Dwunasta, finałowa edycja Bike Maratonu 2019 odbędzie się 12 października.

Jak w poprzednich latach – Bike Maratony będą sąsiadowały w kalendarzu z innymi imprezami organizowanymi przez sztab Macieja Grabka. Szykujcie się więc na kolejne edycje Szosowego Klasyka, na etapówkę UCI Bike Adventure, na Maja Włoszczowska MTB Race, Uphill Race Śnieżka, a jeśli ktoś będzie chciał odpocząć od roweru i kolarstwa, również na kolejne górskie biegi cyklu Runner's World Super Bieg.

Zapisy? Już niebawem. Tymczasem zaglądajcie na https://bikemaraton.com.pl i https://www.facebook.com/BikeMaraton/

(mpr)

Dodaj komentarz

Wulgaryzmy - to wyrazy lub wyrażenia, będące dosadnym, ordynarnym określeniem zjawisk, które można nazwać, używając słów neutralnych stylistycznie. Nie są konieczne aby wyrazić swoje uczucia, pragnienia czy poglądy!

Niedopuszczalne jest umieszczanie na łamach forum serwisu postów sprzecznych z prawem polskim i międzynarodowym, związanych z pornografią, używkami, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej itp. oraz treści faszystowskich, wulgarnych, propagujących przemoc, obrażających uczucia religijne, naruszających prawa autorskie lub prawa innych osób itp. Przypadki łamania prawa mogą być zgłaszane właściwym służbom.

Cenimy wolność słowa, ale z poszanowaniem godności. Nie wyśmiewaj i nie obrażaj. Nie prowokuj i nie atakuj nikogo swoimi wypowiedziami. Komentarze naruszające regulamin mogą być usuwane. Traktuj innych tak, jak sam chciałbyś być traktowany.

Przed umieszczeniem wpisu, zapoznaj się z REGULAMINEM oraz Polityką Prywatności. Dziękujemy!


Kod antyspamowy
Odśwież