Winda w Domu Kultury w Środzie Śląskiej

piątek, 22 czerwiec 2018 17:53 Dział: Środa Śląska
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Nowoczesna, przeszklona winda pojawi się już wkrótce przy budynku średzkiego Domu Kultury. Urządzenie ułatwi dostęp do kina, foyer i sali widowiskowej.

 

Umowę w imieniu gminy Środa Śląska podpisał zastępca burmistrza – Marcin Nowakowski. Majowy przetarg na wykonanie prac wygrało Przedsiębiorstwo Usługowo-Produkcyjno-Handlowe OTECH  z Gorlic, a koszt inwestycji wyniesie 278 tys. zł. Za tę kwotę do 30 września br. powstanie dźwig osobowy o napędzie hydraulicznym, umieszczony w przeszklonym szybie, umożliwiający dotarcie z dziedzińca Domu Kultury na piętro budynku.

– W porozumieniu z Domem Kultury i Biblioteką Publiczną w Środzie Śląskiej złożyłem wniosek do budżetu gminy o wykonanie windy. To inwestycja z myślą o niepełnosprawnych, emerytach, rencistach, kombatantach, mamach z małymi dziećmi – te osoby będą miały łatwiejszy dostęp do kina cyfrowego oraz wszystkich imprez organizowanych w sali widowiskowej. Zostałem zapewniony, że w 2018 r. inwestycja zostanie zrealizowana. Bardzo się cieszę, że Pan Burmistrz dotrzymał słowa – komentuje radny Rady Miejskiej w Środzie Śląskiej, Paweł Rosenbeiger.

(um) fot. ug

 

Ostatnio zmieniany poniedziałek, 06 sierpień 2018 17:48

Dodaj komentarz

Wulgaryzmy - to wyrazy lub wyrażenia, będące dosadnym, ordynarnym określeniem zjawisk, które można nazwać, używając słów neutralnych stylistycznie. Nie są konieczne aby wyrazić swoje uczucia, pragnienia czy poglądy!

Niedopuszczalne jest umieszczanie na łamach forum serwisu postów sprzecznych z prawem polskim i międzynarodowym, związanych z pornografią, używkami, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej itp. oraz treści faszystowskich, wulgarnych, propagujących przemoc, obrażających uczucia religijne, naruszających prawa autorskie lub prawa innych osób itp. Przypadki łamania prawa mogą być zgłaszane właściwym służbom.

Cenimy wolność słowa, ale z poszanowaniem godności. Nie wyśmiewaj i nie obrażaj. Nie prowokuj i nie atakuj nikogo swoimi wypowiedziami. Komentarze naruszające regulamin mogą być usuwane. Traktuj innych tak, jak sam chciałbyś być traktowany.

Przed umieszczeniem wpisu, zapoznaj się z REGULAMINEM oraz Polityką Prywatności. Dziękujemy!


Kod antyspamowy
Odśwież