Wiwat Niepodległa! Patriotycznie w szkole w Udaninie

wtorek, 13 listopad 2018 17:54
Oceń ten artykuł
(1 głos)

11 listopada uczniowie Szkoły Podstawowej w Udaninie przygotowali dla mieszkańców gminy  patriotyczną uroczystość upamiętniającą 100. Rocznicę Odzyskania Niepodległości. Święto rozpoczęło się odśpiewaniem wszystkich zwrotek hymnu państwowego.

Doniosłość wydarzenia podkreślała obecność pocztów sztandarowych: SP Udanin, Kombatantów z gminy Udanin, OSP Lusina i OSP Udanin oraz przedstawicieli władz samorządowych, radnych, sołtysów, wojska, strażaków, społeczności szkolnej i bardzo licznie przybyłych mieszkańców gminy i okolic. Dostojny narodowy polonez przygotowany przez panią Małgorzatę Meusz z klasami ósmymi, wprowadził zgromadzonych w patriotyczną atmosferę, która potęgowała się w dalszej części  występów. Minutą ciszy uczczono pamięć poległych w walce o wolność ukochanej ojczyzny oraz złożono kwiaty pod obeliskiem.

Pięknie wyrecytowane wiersze przez uczniów z klasy VIb przygotowane z panią Moniką Cieślicką. Pieśni o Polsce zaśpiewane przez solistów: Elizę Łabędzką. Hannę Chohurę, Marcela Stolarskiego, najmłodszą uczestniczkę Hannę Pichowicz,  Marcina Malinowskiego, rodzinę Kulpińskich i zespół ludowy Cicha Woda z Udanina sprawiły, że na niejednym policzku pojawiła się spływająca łza. Emocje towarzyszyły całej imprezie. Piękna dekoracja, efekty specjalne, biało-czerwony tort ufundowany przez panie: Małgorzatę Kwiatek i Małgorzatę Jurek,  który wjechał na salę po zakończonych występach i spektakularny pokaz sztucznych ogni zakończony złotym deszczem, wprowadziły wszystkich w niemały zachwyt. Nie obyło się bez tradycyjnego, wspólnego śpiewania. Uczniowie z wielkim entuzjazmem prowadzili śpiewy, do których włączyli się wszyscy zgromadzeni. Sala rozbrzmiewała odważnym, pięknym śpiewem. Razem zaśpiewaliśmy dla Niepodległej!

Rada Rodziców pod okiem pani Katarzyny Wojcieszek, wraz z panią Justyną Rosińską-Tłusty i paniami kucharkami, zadbali o stronę kulinarną. Przygotowano pyszne ciasta, patriotyczne biało-czerwone desery i oczywiście wojskową grochówkę. Każdy mógł się posilić w szkolnej kawiarence. Żołnierze z  Dziesiątego Wrocławskiego Pułku Dowodzenia prezentowali w holu szkoły radiostację, a druhowie z OSP Udanin uczyli zasad pierwszej pomocy. Zaproszeni goście na pamiątkę tego, tak ważnego wydarzenia otrzymali przygotowane przez panią Janinę Hojwę i dzieci oryginalne, oczywiście patriotyczne kwiaty.

Dzień świętowania wolności to również okazja do udzielenia pomocy absolwentce szkoły Sabinie, która czeka na leczenie w postaci przeszczepu szpiku kostnego. Przez cały czas trwała akcja rejestracji potencjalnych dawców komórek macierzystych krwi i szpiku. Zainteresowanie było bardzo duże. Pomoc finansową dla Sabiny przekazał również pan Paweł Szkocny, który podczas imprezy miał swoje stoisko z ozdobami świątecznymi w holu szkoły.

Organizatorzy: dyrektor SP Udanin Bożena Basa oraz panie Monika Cieślicka i Violetta Leńska, dziękują bardzo serdecznie ludziom dobrej woli, którzy bezinteresownie pomogli w przygotowaniu święta. Dziękujemy, że jako prawdziwi Polacy i Patrioci, w duchu jedności i solidarności,  pomogliście nam budować wśród młodego pokolenia postawę szacunku do zdobytej przez naszych przodków WOLNOŚCI i ukochania kraju, a w szczególności naszej małej ojczyzny – Gminy Udanin. Dziękujemy: wójt gmin Udanin Teresie Olkiewicz, wójtowi elektowi Wojciechowi Płaziukowi, Młynom Dolnośląskim, Gospodarstwu Rolnemu Bartosz Czurko, Bankowi Spółdzielczemu w Środzie Śląskiej, Agrochem Serwis Daniel Mikła, Sklepowi „U Radka” z Udanina, LGD Szlakiem Granitu, Iwonie i Grzegorzowi Okłom, radnym: Markowi Mytych, Krzysztofowi Urbańczyk, Arturowi Młynarczyk, Bolesławowi Stachurskiemu, Halnie Mikle, Danielowi Hurlak oraz mediom powiatowym za promocję przedsięwzięcia. Wiwat Niepodległa!

LeV  / fot. kb

Ostatnio zmieniany wtorek, 13 listopad 2018 18:00

Dodaj komentarz

Wulgaryzmy - to wyrazy lub wyrażenia, będące dosadnym, ordynarnym określeniem zjawisk, które można nazwać, używając słów neutralnych stylistycznie. Nie są konieczne aby wyrazić swoje uczucia, pragnienia czy poglądy!

Niedopuszczalne jest umieszczanie na łamach forum serwisu postów sprzecznych z prawem polskim i międzynarodowym, związanych z pornografią, używkami, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej itp. oraz treści faszystowskich, wulgarnych, propagujących przemoc, obrażających uczucia religijne, naruszających prawa autorskie lub prawa innych osób itp. Przypadki łamania prawa mogą być zgłaszane właściwym służbom.

Cenimy wolność słowa, ale z poszanowaniem godności. Nie wyśmiewaj i nie obrażaj. Nie prowokuj i nie atakuj nikogo swoimi wypowiedziami. Komentarze naruszające regulamin mogą być usuwane. Traktuj innych tak, jak sam chciałbyś być traktowany.

Przed umieszczeniem wpisu, zapoznaj się z REGULAMINEM oraz Polityką Prywatności. Dziękujemy!


Kod antyspamowy
Odśwież