Wjechał do rowu, był kompletnie pijany

środa, 21 sierpień 2019 20:34 Dział: Powiat Średzki
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Od 14 do 18 sierpnia br. funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Środzie Śląskiej prowadzili działania pn.: „Sierpniowy weekend”.

Od środy do niedzieli policjanci przeprowadzili 106 różnego rodzaju interwencji, zatrzymali na gorącym uczynku 5 osób. Czuwając z kolei nad bezpieczeństwem podróżujących, w ciągu minionych dni ujawnili 5 kierujących pod wpływem alkoholu, w tym 2 rowerzystów oraz 3 kierujących samochodami. Dwóch kierujących straciło prawo jazdy w związku z przekroczeniem dozwolonej prędkości o 50 km/h w terenie zabudowanym.

W niedzielę wieczorem dyżurny policji otrzymał zgłoszenie dotyczące pojazdu marki Renault, który wjechał do przydrożnego rowu na terenie gminy Miękinia. Policjanci zastali na miejscu kierującego, którego stan wyraźnie wskazywał, że jest pod wpływem alkoholu. 64-letni mieszkaniec powiatu średzkiego był kompletnie pijany. Przeprowadzone przez funkcjonariuszy badanie wykazało, że ma on ponad 3 promile alkoholu w organizmie. Mężczyzna po czynnościach został zwolniony. Musi jednak liczyć się z karnymi konsekwencjami swojego czynu. Kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości jest przestępstwem, za które grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Policjanci przeprowadzili 103 kontrole pojazdów. Na 71 kierowców nałożono mandaty karne. Aż w 60 przypadkach były one konsekwencją przekroczenia przez kierujących dozwolonej prędkości. Wobec 18 osób zastosowano pouczenia. Policjanci skierowali do sądu jeden wniosek o ukaranie. Podczas działań funkcjonariusze zatrzymali 6 dowodów rejestracyjnych oraz 3 uprawnienia do kierowania pojazdami.

Podczas pięciu dni na terenie powiatu średzkiego nie było żadnego wypadku, odnotowano 13 kolizji.

Źródło: KPP Środa Śląska / fot. ak, zdj. ilustracyjne

Komentarze (2)

This comment was minimized by the moderator on the site

Takie akcje nie powinny być tylko akcjami ale policja powinna być stale obecna na drogach.

This comment was minimized by the moderator on the site

18 kolegów dostało pouczenia.

Nie ma tu jeszcze żadnych komentarzy

Skomentuj

  1. Komentujesz jako gość.
0 Znaków
Załączniki (0 / 3)
Udostępnij swoją lokalizację