Artykuły wg. daty publikacji (kalendarz).

« Styczeń 2019 »
Pn Wt Śr Czw Pt Sb Nie
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31      

Wkrótce działalność medyczna wraca do szpitala

czwartek, 17 maj 2018 11:01 Dział: Powiat Średzki
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Jak już informowaliśmy, 9 maja firma Invicti podpisała z syndykiem umowę na wynajem pomieszczeń w budynku byłego szpitala w Środzie Śląskiej.

 

– Pierwsze usługi to kwestia miesiąca lub dwóch – mówił Grzegorz Kyrcz, prezes spółki Invicti.

Oferty na prowadzenie działalności medycznej w średzkim szpitalu złożyły dwa podmioty. Pierwsza była mało konkretna, drugą kompleksową złożyła spółka Invicti.

– Oferty, mimo wcześniejszego zainteresowania, nie złożył Gemini-Med świadczący w powiecie nocną i świąteczną opiekę zdrowotną. Były też propozycje na częściową działalność, lecz te nas nie interesowały – wyjaśnia Jacek Hampelski, dyrektor operacyjny w Ziemmerman Filipiak Restrukturyzacja, syndyk masy upadłościowej PCZ.

Umowę podpisano w średzkim starostwie, w asyście władz powiatu.

– To pierwszy krok do normalizacji sytuacji w służbie zdrowia na terenie powiatu średzkiego. Wspólnie z syndykiem wybraliśmy podmiot, który dał najlepsze gwarancje i rękojmię na dalszą działalność, który rozwinie usługi medyczne w Środzie Śląskiej. Będziemy mu pomagać, aby było ich jak najwięcej – mówił starosta Burdzy.

Co planuje spółka? W pierwszej kolejności stworzenie profesjonalnego i nowoczesnego zakładu opiekuńczo-leczniczego, w którym poza całodobową opieką prowadzone będą zajęcia terapeutyczno-rehabilitacyjne. Planowany jest oddział specjalistycznej rehabilitacji neurologicznej, kardiologicznej, i ogólnoustrojowej.

– Nasza oferta skierowana będzie do osób starszych, schorowanych, również w średnim wieku, które wymagają specjalistycznej opieki i rehabilitacji. Podobny zakład prowadzimy w Brzegu Dolnym. Mamy tam 101 miejsc i tylu pacjentów. Kiedy inni mają niedobór pacjentów do nas jest kolejka – poinformował Grzegorz Kyrcz, prezes spółki Invicti.

W przyszłości spółka będzie chciała uruchomić oddział pediatrii. Aby stało się to możliwe Narodowy Fundusz Zdrowia musi ogłosić konkurs. Najbardziej dalekosiężne plany to: uruchomienie bloku operacyjnego, przychodni z pełnym zakresem usług specjalistycznych a także całodobowej apteki.

– Jeżeli wszystko dojdzie do skutku i uda nam się kupić w całości budynek szpitala, wtedy będziemy myśleć o remoncie i szukać odpowiednich usług dopasowanych do potrzeb społeczeństwa – tłumaczy Kyrcz.

(rfp) fot. ers

szpital 2

 

szpital 3

Ostatnio zmieniany niedziela, 20 maj 2018 23:35

Dodaj komentarz

Wulgaryzmy - to wyrazy lub wyrażenia, będące dosadnym, ordynarnym określeniem zjawisk, które można nazwać, używając słów neutralnych stylistycznie. Nie są konieczne aby wyrazić swoje uczucia, pragnienia czy poglądy!

Niedopuszczalne jest umieszczanie na łamach forum serwisu postów sprzecznych z prawem polskim i międzynarodowym, związanych z pornografią, używkami, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej itp. oraz treści faszystowskich, wulgarnych, propagujących przemoc, obrażających uczucia religijne, naruszających prawa autorskie lub prawa innych osób itp. Przypadki łamania prawa mogą być zgłaszane właściwym służbom.

Cenimy wolność słowa, ale z poszanowaniem godności. Nie wyśmiewaj i nie obrażaj. Nie prowokuj i nie atakuj nikogo swoimi wypowiedziami. Komentarze naruszające regulamin mogą być usuwane. Traktuj innych tak, jak sam chciałbyś być traktowany.

Przed umieszczeniem wpisu, zapoznaj się z REGULAMINEM oraz Polityką Prywatności. Dziękujemy!


Kod antyspamowy
Odśwież