Wkrótce się dowiemy ile ważą szkolne plecaki

środa, 26 wrzesień 2018 13:48 Dział: Powiat Średzki
Oceń ten artykuł
(3 głosów)

1 października "wyjdzie szydło z worka".  W tym dniu odbędzie się ogólnopolska akacja ważenia plecaków uczniów.

O planach tej akcji, usłyszeliśmy m.in. podczas ogólnopolskiego rozpoczęcia roku szkolnego 2018/2019 w Lutyni (gm. Miękinia), gdzie specjalnym gościem była Pani Minister Edukacji Anna Zalewska.

- Ogłaszamy dzień 1. październik jako dzień tornistra. Razem z nauczycielami, rodzicami i wami, będziemy pilnować, aby tornister nie był za ciężki  – informowała wówczas pani minister.

- W tym dniu pracownicy kuratoriów i sanepidów odwiedzą polskie szkoły i zważą ile kilogramów codziennie dźwigają uczniowie na swoich plecach. Tornister nie może ważyć więcej niż 10% masy ciała ucznia – podkreślała Anna Zalewska.

(kb) fot. www.roland-gazeta.pl

Proponowane artykuły:

Ostatnio zmieniany środa, 26 wrzesień 2018 13:50

Komentarze  

Permalink -1 gal
Trwa kampania samorządowa wszyscy kandydaci ładnie śpiewają wybudujemy szkołę itp (do wyborów wybudują wszystko) .Panowie a co do momentu wybudowania czy mój syn przez kolejne 4 lata będzie targał plecak z wszystkimi książkami gdzie szafki o których mowa w reformie szkolnictwa Tylko gdzie w takiej szkole je umieścić jak dzieciaki mają zajęcia w stołówce .ŻENADA pamiętajcie nie tylko włodarze lecz również radni .Dobrego gospodarza widać po tym jak dba o najmłodszych i o ich rozwój i jego możliwości za ten stan nie odpowiada tylko burmistrz lecz również rada gminy a patrząc po zaangażowaniu to w tej kadencji miernie to wygląda .żenada
2018-09-27 08:30 Odpowiedz Odpowiedz z cytatem Cytować
Permalink +7 matka
Już wiem, że się okaże że im młodsze dzieci tym ciężkie plecaki, ale co dalej? W jaki sposób problem będzie rowiązany? Książki będą w szkołach zostawiane? Na te pytania oczekuję odpowiedzi od inicjatorów akcji.
2018-09-26 14:04 Odpowiedz Odpowiedz z cytatem Cytować

Dodaj komentarz

Wulgaryzmy - to wyrazy lub wyrażenia, będące dosadnym, ordynarnym określeniem zjawisk, które można nazwać, używając słów neutralnych stylistycznie. Nie są konieczne aby wyrazić swoje uczucia, pragnienia czy poglądy!

Niedopuszczalne jest umieszczanie na łamach forum serwisu postów sprzecznych z prawem polskim i międzynarodowym, związanych z pornografią, używkami, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej itp. oraz treści faszystowskich, wulgarnych, propagujących przemoc, obrażających uczucia religijne, naruszających prawa autorskie lub prawa innych osób itp. Przypadki łamania prawa mogą być zgłaszane właściwym służbom.

Cenimy wolność słowa, ale z poszanowaniem godności. Nie wyśmiewaj i nie obrażaj. Nie prowokuj i nie atakuj nikogo swoimi wypowiedziami. Komentarze naruszające regulamin mogą być usuwane. Traktuj innych tak, jak sam chciałbyś być traktowany.

Przed umieszczeniem wpisu, zapoznaj się z REGULAMINEM oraz Polityką Prywatności. Dziękujemy!


Kod antyspamowy
Odśwież