Wkrótce zaćmienie księżyca

środa, 25 lipiec 2018 14:28 Dział: Powiat Średzki
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Już w najbliższy piątek na niebie będziemy mieli okazję zobaczyć pełne zaćmienie księżyca. 

27.07.2018 r. około godziny 21:30 na niebie Polski będzie można dostrzec to zjawisko. Prawdopodobnie najlepszą widoczność będą miały osoby przebywające w tym czasie w południowo-wschodniej części kraju. Będzie to najdłuższa faza zaćmienia od 100 lat, a potrwa przez prawie 2 godziny. 

Czym właściwie jest zaćmienie? Jest to zjawisko astronomiczne powstające, gdy Ziemia znajduje się między Słońcem, a Księżycem będącym w pełni i Księżyc „wchodzi” w stożek cienia Ziemi.

Jak podaje "Fakt", ewangeliccy duchowni Mark Biltz i John Hagee twierdzą, że 27 lipca w czasie zaćmienia księżyca dojdzie do Apokalipsy. Warto pamiętać, że spektakularne zjawiska pogodowe i astronomiczne, a także przełomowe daty od tysięcy lat były pretekstem do snucia teorii o zbliżającym się Armageddonie.

 

(kb) fot. Wikipedia

Proponowane artykuły:

Ostatnio zmieniany środa, 25 lipiec 2018 19:49

Komentarze  

Permalink +3 ooo
niektórym zaćmienie nie przeszkadza znam takich Rudolfów czerwononosych w naszym mieście
2018-07-25 20:12 Odpowiedz Odpowiedz z cytatem Cytować
Permalink +3 Eeee
o tak zgadza się
2018-07-25 19:31 Odpowiedz Odpowiedz z cytatem Cytować
Permalink +2 astronauta
Panowie ksiezyc musi byc w pełni aby bylo zacmienie a nie w nowiu jak napisaliscie wyzej w artykule.
2018-07-25 19:15 Odpowiedz Odpowiedz z cytatem Cytować

Dodaj komentarz

Wulgaryzmy - to wyrazy lub wyrażenia, będące dosadnym, ordynarnym określeniem zjawisk, które można nazwać, używając słów neutralnych stylistycznie. Nie są konieczne aby wyrazić swoje uczucia, pragnienia czy poglądy!

Niedopuszczalne jest umieszczanie na łamach forum serwisu postów sprzecznych z prawem polskim i międzynarodowym, związanych z pornografią, używkami, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej itp. oraz treści faszystowskich, wulgarnych, propagujących przemoc, obrażających uczucia religijne, naruszających prawa autorskie lub prawa innych osób itp. Przypadki łamania prawa mogą być zgłaszane właściwym służbom.

Cenimy wolność słowa, ale z poszanowaniem godności. Nie wyśmiewaj i nie obrażaj. Nie prowokuj i nie atakuj nikogo swoimi wypowiedziami. Komentarze naruszające regulamin mogą być usuwane. Traktuj innych tak, jak sam chciałbyś być traktowany.

Przed umieszczeniem wpisu, zapoznaj się z REGULAMINEM oraz Polityką Prywatności. Dziękujemy!


Kod antyspamowy
Odśwież