Wniosek oszacowania szkód w gospodarstwie rolnym

czwartek, 21 czerwiec 2018 19:23 Dział: Powiat Średzki
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Pogoda w tym roku nie rozpieszcza rolników. Długotrwałe upały i brak deszczu źle wpływają na uprawy.

 

W związku z raportem Instytutu Uprawy Nawożenia i Gleboznawstwa w Puławach dotyczącym zagrożenia upraw rolniczych suszą, Urząd Gminy Udanin informuje o możliwości wystąpienia opisanej klęski na terenie gminy.

- Poszkodowani rolnicy, których gospodarstwa znajdują się na terenie gminy Udanin, mogą składać wnioski w Urzędzie Gminy Udanin o szacowanie szkód powstałych w wyniku niekorzystnych zjawisk atmosferycznych. Formularze do pobrania są w Urzędzie Gminy – pok. Nr 10 lub na stronie internetowej Dolnośląskiego Urzędu Wojewódzkiego - informują pracownicy UG Udanin.

Poniżej link do pobrania wniosku online:

https://www.udanin.pl/asp/pliki/000002018/wniosek_rolnika_dotyczacy_oszacowania_szkod_w_gosp__rol_2018.pdf

Trzeba pamiętać, że uzyskanie pomocy jest uzależnione od włączenia danej gminy w obszar objęty klęską żywiołową. W momencie ogłoszenia raportu zagrożeń przez Instytut w Puławach, nastąpi szacowanie szkód.

(ws) fot. px

Proponowane artykuły:

Ostatnio zmieniany piątek, 22 czerwiec 2018 00:09

Dodaj komentarz

Wulgaryzmy - to wyrazy lub wyrażenia, będące dosadnym, ordynarnym określeniem zjawisk, które można nazwać, używając słów neutralnych stylistycznie. Nie są konieczne aby wyrazić swoje uczucia, pragnienia czy poglądy!

Niedopuszczalne jest umieszczanie na łamach forum serwisu postów sprzecznych z prawem polskim i międzynarodowym, związanych z pornografią, używkami, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej itp. oraz treści faszystowskich, wulgarnych, propagujących przemoc, obrażających uczucia religijne, naruszających prawa autorskie lub prawa innych osób itp. Przypadki łamania prawa mogą być zgłaszane właściwym służbom.

Cenimy wolność słowa, ale z poszanowaniem godności. Nie wyśmiewaj i nie obrażaj. Nie prowokuj i nie atakuj nikogo swoimi wypowiedziami. Komentarze naruszające regulamin mogą być usuwane. Traktuj innych tak, jak sam chciałbyś być traktowany.

Przed umieszczeniem wpisu, zapoznaj się z REGULAMINEM oraz Polityką Prywatności. Dziękujemy!


Kod antyspamowy
Odśwież