×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 147.

Artykuły wg. daty publikacji (kalendarz).

« Styczeń 2019 »
Pn Wt Śr Czw Pt Sb Nie
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31      

Woda z fontanny zalewa relikty pręgierza

poniedziałek, 30 kwiecień 2018 14:27 Dział: Środa Śląska
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Uruchomiona niedawno fontanna w Rynku Dolnym stała się główną atrakcją średzkich dzieci. Niestety, jak podkreśla jeden z mieszkańców, woda z fontanny zalewa rynek i relikty średzkiego pręgierza.

 

- Proszę popatrzeć. Woda z fontanny wylewa się na pobliski plac i spływa zalewając relikty średzkiego pręgierza – mówi jeden z mieszkańców wskazując kałuże powstające na rynku.

Obserwując od kilku dni radosne poczynania dzieci i ogromną popularność średzkiej fontanny, zauważyliśmy przy okazji faktycznie dużą ilość wody spływającej z fontanny. Jak wskazywał nasz rozmówca, faktycznie część wody wylewającej się z fontanny spływa zalewając niedawno oznaczony reklit średniowiecznego pręgierza.

- Łatwo też zauważyć, że woda wypływa na teren rynku z jednego ze strumieni wody, który zamiast do środka, spada poza teren fontanny – dodaje nasz rozmówca.

Reagujemy na bieżąco

Z zapytaniem o stan techniczny fontanny i fakt zalewania terenu wokół zwróciliśmy się do Urzędu Miejskiego w Środzie Śląskiej.

- Fontanna działa sprawnie i prawidłowo - informują nas urzędnicy. - Dysze fontanny są na bieżąco poprawiane. Na bieżąco też reagujemy w sytuacjach, które tego wymagają - dodają.

Jak wyjaśniają urzędnicy, być może bawiące się w fontannie osoby podczas biegania i zabaw zmieniają kierunek dysz, stąd woda zamiast do fontanny opada obok.

Jaki będzie los reliktu pręgierza? Czy dysze zostaną poprawione? Kiedy pojawi się tablica informacyjna?

O tym już wkrótce na naszym portalu.

(red), Fot. isz

 

2 IMG 2079

3 IMG 2080

5 IMG 2082

Proponowane artykuły:

Ostatnio zmieniany czwartek, 03 maj 2018 23:26

Dodaj komentarz

Wulgaryzmy - to wyrazy lub wyrażenia, będące dosadnym, ordynarnym określeniem zjawisk, które można nazwać, używając słów neutralnych stylistycznie. Nie są konieczne aby wyrazić swoje uczucia, pragnienia czy poglądy!

Niedopuszczalne jest umieszczanie na łamach forum serwisu postów sprzecznych z prawem polskim i międzynarodowym, związanych z pornografią, używkami, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej itp. oraz treści faszystowskich, wulgarnych, propagujących przemoc, obrażających uczucia religijne, naruszających prawa autorskie lub prawa innych osób itp. Przypadki łamania prawa mogą być zgłaszane właściwym służbom.

Cenimy wolność słowa, ale z poszanowaniem godności. Nie wyśmiewaj i nie obrażaj. Nie prowokuj i nie atakuj nikogo swoimi wypowiedziami. Komentarze naruszające regulamin mogą być usuwane. Traktuj innych tak, jak sam chciałbyś być traktowany.

Przed umieszczeniem wpisu, zapoznaj się z REGULAMINEM oraz Polityką Prywatności. Dziękujemy!


Kod antyspamowy
Odśwież