Wojewoda Dolnośląski z wizytą w Udaninie

czwartek, 21 marzec 2019 12:02 Dział: Udanin
Oceń ten artykuł
(1 głos)

Dzisiaj Udanin odwiedził Wojewoda Dolnośląski Paweł Hreniak. Spotkanie z władzami gminy oraz mieszkańcami dotyczące programu "Nowa Piątka", odbyło się o godzinie 10:00 na parkingu obok Urzędu Gminy. 

 

 

Nowa Piątka to:

1) Emerytura +

To świadczenie , które będzie przyznane wszystkim osobom, pobierają emerytury (zarówno z KRUS, ZUS, jak i mundurową) i renty, a także świadczenia i zasiłki przedemerytalne oraz nauczycielskie świadczenia kompetencyjne. Już w maju 2019 roku wypłacona zostanie „trzynastka”, czyli dodatkowe 1100zł, bez konieczności składania wniosków w urzędzie. Środki trafią do ponad 9,72 mln osób. Na ten projekt rząd przeznaczy w 2019 roku ponad 10,7 mld zł.

2) 500+

Każda rodzina już w lipcu 2019 r. otrzyma nieopodatkowane 500zł miesięcznie na pierwsze i każde kolejne dziecko do 18. roku życia, bez względu na dochody.

3) Niższy PIT

To obniżenie obciążeń podatkowych osób pracujących. Dzięki temu rozwiązaniu Polacy otrzymają wyższe wynagrodzenie za pracę. Zyska na tym 97 proc. Obywateli.

Proponowana zmiana to obniżenie PIT z 18 do 17 proc.

Niższy PIT to obniżenie obciążeń podatkowych osób pracujących.

Obniżenie PIT z 18 do 17 proc. Oraz podwyższenie kosztów uzyskania przychodów to zauważalna kwota, która pojawi się w portfelu każdego Polaka.

Oprócz obniżonego PIT zostaną także podwyższone koszty uzyskania przychodu, co pozwoli na wyższe pensje Polaków.

4) Bez PIT dla młodych tzw. PIT 0%

Osoby pracujące, do 26. roku życia będą zwolnione z podatku PIT. Ułatwi to młodym ludziom rozpoczęcie kariery zawodowej i umożliwi zwiększenie wynagrodzenia. Wprowadzona zmiana będzie promować stabilne zatrudnienie wśród młodych ludzi. PIT 0% ma zachęcać do podejmowania pracy w Polsce i zwiększać atrakcyjność zatrudnienia dla pracowników do 26. roku życia.

5) Połączenia Lokalne

Przywrócenie połączeń autobusowych. Utworzony zostanie fundusz, dzięki któremu będzie możliwe przywrócenie połączeń autobusowych w wielu polskich samorządach. Program pozwoli wyeliminować wiele obszarów wykluczenia komunikacyjnego. Stopniowo zostanie odbudowana autobusowa komunikacja publiczna. Uruchomionych zostanie wiele linii o charakterze użyteczności publicznej. Dofinansowanie w kwocie do 0,80 zł za wozo-kilometr. W okresie początkowym kwota będzie wyższa i wyniesie do 1 zł.

Wizyta wojewody była także okazją do wspólnego świętowania pierwszego dnia wiosny.

(rol) / Źródło: www.duw.pl / fot. Wojewoda Dolnośląski Paweł Hreniak

Komentarze (4)

This comment was minimized by the moderator on the site

Tu nie potrzeba "trzynastki" w emeryturach! Tu potrzeba wyższych świadczeń, co mi z tego, że raz w roku pospłacam ledwo połowę długów za leki!

This comment was minimized by the moderator on the site

TE piątki to przedwyborcze kiełbaski niestety a ludzie pracy coraz gorzej mają. Leniuchów utrzymać taka polityka, ale co będzie jak pracujący się zbuntują - skąd kasa będzie ??

This comment was minimized by the moderator on the site

a nie lepiej było zorganizować to spotkanie przynajmniej po 15.00 ludzie w pracy sa o tej porze !!

This comment was minimized by the moderator on the site

no właśnie ktoś musi zarobić na te piątki i 500+ i wizyty

Nie ma tu jeszcze żadnych komentarzy

Skomentuj

  1. Komentujesz jako gość.
0 Znaków
Załączniki (0 / 3)
Udostępnij swoją lokalizację