Wójt gminy Malczyce o budowie Centrum Kultury Alternatywnej

piątek, 22 marzec 2019 19:55 Dział: Malczyce
Oceń ten artykuł
(2 głosów)

21 marca 2019 roku, pierwszego dnia wiosny, wójt gminy Malczyce, Piotr Frankowski uczestniczył w uroczystości wmurowania kamienia węgielnego pod budowę Centrum Kultury Alternatywnej w Środzie Śląskiej.

Inwestycja realizowana jest przez Powiat Średzki w partnerstwie z instytucjami kultury z terenu powiatu, między innymi Gminnym Ośrodkiem Kultury w Malczycach. Uroczystość rozpoczęła się od prezentacji projektu budowy centrum i opisu działań poprzedzających jego złożenie. Później władze powiatu i zaproszeni goście podpisali dokument zawierający informacje na temat budowy. Ostatnim punktem programu było wmurowanie kamienia węgielnego i tuby  z dokumentami oraz fotografiami pierwszych prac na budowie.

- Bardzo dziękuję Staroście Krzysztofowi Szałankiewiczowi oraz Wicestaroście Sebastianowi Burdzemu za zaproszenie na uroczystość, która zainicjowała proces inwestycyjny CeKA. Jestem pod olbrzymim wrażeniem pomysłu oraz realizowanej wizji, która bardzo wzbogaci ofertę kulturalną całego powiatu. Różnorodność form planowanych aktywności na terenie Centrum jest imponująca i rzeczywiście śmiało można stwierdzić, że będzie to prawdziwe centrum kultury skupiające wokół siebie osoby o wielu zainteresowaniach oraz uzdolnieniach. Jak powiedziała jedna z zaproszonych osób, będzie to miejsce dla „tych zdolnych i tych bez uzdolnień”. Oczywiście w tubie  wmurowanej w fundament dla potomności umieściłem również element od nas, a mianowicie pins z logo Gminy Malczyce, aby, gdy za 500 lat ktoś ją otworzy, wiedział, że Gmina Malczyce zawsze wspierała inicjatywy służące kulturze i nauce –podsumowuje wójt Frankowski.

A tu wszyscy zainteresowani znajdą szczegółowe informacje o budowie: http://www.powiat-sredzki.pl/PL/1583/1886/Ruszyla_budowa_centrum/k/

(gmal)

Proponowane artykuły:

Komentarze (7)

This comment was minimized by the moderator on the site

Niby tekst promocyjny, ale promocji bynajmniej nie sprzyja. Takie pitu, pitu o wszystkim i o niczym...

Roku Pańskiego: 2019, miesiąca: marca, dnia: 21 zjechali się panowie starostowie, ale przede wszystkim pokrewny im wójt i jęli z głowami w chmurach deliberować o kulturze i sztuce XXII wieku mając w tym samym czasie nogi w burakach

This comment was minimized by the moderator on the site

Ahahahaha!!!

This comment was minimized by the moderator on the site

Wszyscy w kamizelkach, no i prawie wszyscy w kaskach. Tylko obsada "Rolanda" nic nie musi mieć ochronnego :). Więc reszta na pokaz wystrojeni.

This comment was minimized by the moderator on the site

A o swojej kulturze w Malczycach mały Franio zapomniał? Brak środków a przede wszystkim pomysłu jak uaktywnić lokalna społeczność!!!

This comment was minimized by the moderator on the site

Ten wójt z Malczyc to jakieś straszne parcie na szkło ma. Niedowartosciowany jakiś czy co? Dopiero odezwę o oświacie, teraz o kulturze. Normalnie minister powiatowy. Tym razem minister kultury!

This comment was minimized by the moderator on the site

Burmistrz Ruciński ma swoją szopkę za 3 bańki na ul Partyzantów. Ma tam być NGO nie wiadomo dla kogo i po co. To dopiero niepotrzebne wywalanie kasy. Chyba nie chce być gorszy od Pana Starosty.przynajmniej będzie można urządzić konkurs na największy bubel roku.

This comment was minimized by the moderator on the site

zupełnie niepotrzebna inwestycja i poroniony pomysł,coś jakby "Miś na miarę naszych czasów z filmu Barei"-dobrze ,że wójtowie z Kostomlot,Udanina ,Miękinii oraz Burmistrz nie uczestniczyli w tej szopce...a wojt z Malczyc pewnie bedzie ochoczo dokladal do utrzymania tej "alternatywy 4+"...
ps. a co tam w kwestii szpitala p. starosto???

Nie ma tu jeszcze żadnych komentarzy

Skomentuj

  1. Komentujesz jako gość.
0 Znaków
Załączniki (0 / 3)
Udostępnij swoją lokalizację