Wydrukuj tę stronę

Wójt gminy Malczyce o budowie Centrum Kultury Alternatywnej

piątek, 22 marzec 2019 19:55 Dział: Malczyce
Oceń ten artykuł
(2 głosów)

21 marca 2019 roku, pierwszego dnia wiosny, wójt gminy Malczyce, Piotr Frankowski uczestniczył w uroczystości wmurowania kamienia węgielnego pod budowę Centrum Kultury Alternatywnej w Środzie Śląskiej.

Inwestycja realizowana jest przez Powiat Średzki w partnerstwie z instytucjami kultury z terenu powiatu, między innymi Gminnym Ośrodkiem Kultury w Malczycach. Uroczystość rozpoczęła się od prezentacji projektu budowy centrum i opisu działań poprzedzających jego złożenie. Później władze powiatu i zaproszeni goście podpisali dokument zawierający informacje na temat budowy. Ostatnim punktem programu było wmurowanie kamienia węgielnego i tuby  z dokumentami oraz fotografiami pierwszych prac na budowie.

- Bardzo dziękuję Staroście Krzysztofowi Szałankiewiczowi oraz Wicestaroście Sebastianowi Burdzemu za zaproszenie na uroczystość, która zainicjowała proces inwestycyjny CeKA. Jestem pod olbrzymim wrażeniem pomysłu oraz realizowanej wizji, która bardzo wzbogaci ofertę kulturalną całego powiatu. Różnorodność form planowanych aktywności na terenie Centrum jest imponująca i rzeczywiście śmiało można stwierdzić, że będzie to prawdziwe centrum kultury skupiające wokół siebie osoby o wielu zainteresowaniach oraz uzdolnieniach. Jak powiedziała jedna z zaproszonych osób, będzie to miejsce dla „tych zdolnych i tych bez uzdolnień”. Oczywiście w tubie  wmurowanej w fundament dla potomności umieściłem również element od nas, a mianowicie pins z logo Gminy Malczyce, aby, gdy za 500 lat ktoś ją otworzy, wiedział, że Gmina Malczyce zawsze wspierała inicjatywy służące kulturze i nauce –podsumowuje wójt Frankowski.

A tu wszyscy zainteresowani znajdą szczegółowe informacje o budowie: http://www.powiat-sredzki.pl/PL/1583/1886/Ruszyla_budowa_centrum/k/

(gmal)